Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Snažím se na sobě pořád pracovat, říká Mikulášková. V 2finále bude hrát Most o sedmý pohárový triumf za poslední dekádu

16/02/2022 | 2finále Českého poháru, soutěže
Velký večer se blíží, 2finále Českého poháru se odehraje už příští středu 23. února. V Karlových Varech se představí i Most s reprezentantkou Veronikou Mikuláškovou. Aktuální lídr MOL Ligy slavil pohárový triumf šestkrát z posledních deseti let, teď ale bude mít proti sobě soupeře, který je po úspěchu hladový. „Bude to hlavně o nás. Věřím, že to zvládneme. O motivaci u nás rozhodně není nouze," říká talentovaná 21letá střední spojka, jež se snaží pracovat také na sobě. „Pořád se do toho snažím šlapat, abych byla lepší a lepší. Uvědomuji si, že mám ještě spoustu rezerv.“
Snažím se na sobě pořád pracovat, říká Mikulášková. V 2finále bude hrát Most o sedmý pohárový triumf za poslední dekádu

Těšíte se na 2finále ve Varech? A je i pro vás akce zajímavá tím, že se budou hrát oba finálové zápasy v jeden den a na jednom místě?
Na finále do Varů se určitě všichni hodně těšíme. V tomto novém kalendářním roce je to pro nás první možnost získat nějaký titul. Po minulé sezoně, kdy byl kvůli koronaviru Český pohár zrušen, bychom chtěly navázat na naše vítězství z předminulého ročníku. Určitě doufáme, že se nám to podaří. Zároveň si myslím, že tím, že hrajeme v jeden den s chlapy, je akce pro fanoušky atraktivní. Mohou vidět dva kvalitní zápasy a užít si večer s házenou.

Jak byste se ohlédla za mosteckou cestou pohárem? Výsledkově vyznělo semifinále celkem jednoznačně...
Naše semifinálové utkání s Pískem bych neohodnotila zrovna jako jednoduché, Písek má kvalitní tým a hráčky. Hlavně v první půli s námi držel krok a dělal nám problémy, podařilo se nám zabrat zejména ve druhé půlce, kdy už jsme hráli svoji hru. Právě díky zlepšenému výkonu jsme pak následně postoupily do finále.

A co říct o nadcházejícím soupeři? Nováček z Kynžvartu bude po poháru toužit, že?
Prvně bych chtěla Kynžvartu pogratulovat. Jako nováček MOL Ligy se dostal až do finále. Jde určitě o kvalitní tým s hráčkami, které jsou opravdu šikovné. Jsme si vědomy jejich kvalit, na druhou stranu také známe jejich slabiny. Pokud zahrajeme stejně dobře jako v ligovém listopadovém vzájemném utkání (34:19), mohly bychom získat pohár. Musíme dodržovat taktiku.

Počítám ale, že u vás je motivace stejná a už od začátku máte nastavený cíl v podobě poháru.
U nás o motivaci rozhodně není nouze. Víme, že chceme získat titul a půjdeme si pro něj. Myslím, že Kynžvart nás může překvapit, ale zápas přesto bude hlavně o nás a o tom, jak to zvládneme, jak si poradíme s rolí favorita a jestli budeme hrát tak, jak se chceme prezentovat. Chceme určovat tempo hry. Rozhodně nás nečeká nic lehkého, to víme, ale myslím, že máme finále ve svých rukách. Půjde o to, jak se příští středu budeme prezentovat. Věřím, že to zvládneme.

Foto: Jaroslav Pavlík z archivu Veroniky Mikuláškové

Přesuňme se k vám osobně, byla jste na MS, národní tým čeká zanedlouho kvalifikace, v klubu se vám daří. Co byste řekla o aktuální sezoně z individuálního pohledu?
Osobně se nerada hodnotím. Myslím, že mi to nepřísluší a měli by to dělat spíš trenéři. Jsem ráda, že na klubové úrovni nám to vychází. V reprezentačním týmu se nám mistrovství úplně nevyvedlo, ale nehroutíme se z toho, víme, že nás čeká důležitá kvalifikace. Chceme odehrát co nejlepší utkání a zvítězit, abychom měli nějakou šanci postoupit. Za sebe jsem ráda za prostor, který dostávám na hřišti, a za to, že mi trenéři důvěřují. O to víc se na sobě snažím pracovat a šlapat do toho, abych byla pořád lepší a lepší. Uvědomuji si, že mám stále spoustu rezerv a chtěla bych rozhodně podávat lepší výkony.

Říkáte, že na sobě chcete dál pracovat. Co je třeba taková vaše specifická věc v přípravě nebo rituál v regeneraci. Máte něco takového?
Pokud se jedná o regeneraci, tak mi nejvíc vyhovuje válcování na rolleru, sauna a samozřejmě hodně a ráda spím (směje se). Jinak se snažím udržet ve fyzické i psychické rovnováze a čas od času od házené úplně vypnout, abych se na ni o to víc těšila.

Vstupenky na 2finále jsou v prodeji

Foto + Foto TOP: Mojmír Zapletal z archivu Veroniky Mikuláškové