Třetí kolo Českého poháru: Po Hranicích končí další dva extraligové kluby

28/09/2022 | soutěže
Minulou středu zaplnilo házenkářský program uprostřed týdne vložené ligové kolo, tentokrát se zase dohrávala třetí fáze Českého poháru mužů. Kolo přineslo hned několik zajímavých výsledků. Zatímco většina extraligových favoritů nedala soupeřům z nižších lig moc šancí, Maloměřice a Strakonice napodobily včerejší zaváhání Hranic a v soutěži také končí.

Středeční program rozehrál Baník Most, který se postavil Dukle Praha. Favorit ale nedal domácím moc šancí. Most si už do přestávky odnášel dvanáctibrankové manko. Ve druhé půli se pak Severočechům podařilo vstřelit jen o jednu branku více a prohráli 15:33. Do středečního programu zasáhl také Baník z druhého konce republiky. Karviná s domácím Rožnovem pod Radhoštěm nezaváhala a porazila ho o třináct gólů 22:35. Matěj Nantl zvládl vsítit hned jedenáct branek.

Velké překvapení pak nabídl další duel, ve kterém Litovel hostila Maloměřice. Brněnští vyrukovali na soupeře v poměrně silné sestavě. Jenže domácí již o poločase vedli o osm branek. Vstup do druhé půle byl pro Litovel snový. Za šest minut nastřílela šest gólů, zatímco Moravanům nepovolila skórovat ani jednou. Stav 28:12 pak ve 44. až 47. minutě trochu zmírnil Jan Ipser, který nastřílel pět branek v řadě. V posledních pěti minutách už Maloměřice dominovaly, zmohly se ale jen na snížení na konečných 28:36. Velikou zásluhu na skolení soka měl Dominik Tkadleček, který zapsal neuvěřitelných čtrnáct tref.

Malým derby by se dalo nazvat utkání Vsetína proti Zubří. Oba týmy hrály zpočátku velice vyrovnaně, což potvrdil i poločasový výsledek. Na ukazateli skóre svítilo u obou týmů číslo třináct, a to ještě Lukáš Mořkovský srovnával sekundu před koncem ze sedmičky. Od začátku druhé půle už ale bylo ROBE lepším týmem a pohlídalo si výhru o šest branek (30:24).

České Budějovice doma přivítaly ve třetím kole plzeňský Talent. Přes tři sta padesát diváků sledovalo gólovou smršť hostů, která se nezastavitelně valila na domácí branku. Zatímco v prvním poločase to ještě vypadalo, že se budou Jihočeši snažit alespoň mírnit obrovský náskok Plzně, ve druhé půli již Talent přibrzdit nedokázali a prohráli s loňským extraligovým vicemistrem 16:47. Domácí zasvětili utkání charitě a za pomoci fanoušků vybrali pro organizaci Haima 54 213 Kč.

Extraligové Strakonice vycestovaly do Šťáhlav. Ty na ně nastoupily s velkou vervou. Strakonice nasadily pouze jedenáct hráčů a od prvních minut byly pod tlakem. Už v poločase domácí vedli 14:10. Svůj náskok postupně navyšovali, dvě vteřiny před koncem jen strakonický hrající trenér Michal Zbíral snižoval na 24:29. Po Hranicích a Maloměřicích tak byly Strakonice třetím extraligovým klubem, který neprošel třetím pohárovým kolem.

„Bez tréninku to pro mě na hřišti bylo těžké. Nevydržím tempo a všechno mě bolí, kupil jsem pak i chyby. Chtěl jsem, aby si hráči áčka odpočinuli. A chtěl jsem se vyhnout také možnosti zranění hráčů a zbytečnému vyčerpání jejich sil. Ani béčko ale nebylo kompletní a v plné síle, proto jsem nastoupil i já. Výsledek mohl být z mého pohledu lepší, od mladých kluků, kteří nastoupili, jsem rozhodně čekal víc – lepší výkon v obraně i v útoku, také v pohybu a v agresivitě, celkově v nasazení. Rozumím, že věděli, že Šťáhlavy jsou těžký soupeř a moc se od nich nečekalo. Sami hráči viděli, že na sobě musí ještě hodně, hodně pracovat, aby to třeba na nějakou šanci v extraligovém áčku bylo,“ řekl po zápase pro klubový web trenér Zbíral, který společně s Markem Nejdlem nastříleli po šesti brankách

Od osmnácti hodin poměřily síly také druholigové celky Úvalů a Vršovic. Právě Vršovice měly od začátku navrch, přesto v přestávce seděly pouze na dvoubrankovém polštáři. Druhá třicetiminutovka se jim už vyvedla lépe. Navýšily náskok na devět branek a vyhrály 32:23.

Žeravice doma hostily celek z Králova Pole. Brněnští přijeli dobře připravení a nepřipustili žádné překvapení. Už zpočátku bylo jasné, že budou v zápase favoritem, když v šesté minutě vedli 5:0. Do druhé půle vkročili za stavu 17:9 a zápas dovedli do vítězného konce s výsledkem 34:21. Duel měl nakonec v zápise tři osmibrankové střelce. Takový počet gólů dokázali nastřílet žeravický Karel Mayer a Brněnští Daniel Burget s Adamem Steinem.

Do utkání Holešova s Kopřivnicí nastoupily dva celky s nekompletní soupiskou. Na tu zapsali domácí jen třináct a hosté dokonce pouze dvanáct házenkářů. Kopřivnice ale přijela s i tak dost silným týmem, z nějž exceloval David Lefan. Ten si připsal deset branek. Holešov soupeře nepotrápil, nastřílel o šestadvacet gólů méně a prohrál 13:39.

Poslední středeční zápas obstarali Karvinští proti Frýdku-Místku. Nejednalo se o Baník, ale o méně známější MHK TAEDA. Frýdeckomístečtí dopředu avizovali, že dají šanci širšímu kádru. Přesto se v zápase objevili někteří tahouni či hráči, kteří pravidelně v Extralize nastupují. Jakub Ondrušík se trefil devětkrát. Karviná nastřílela dvaadvacet branek, ale soupeř jich zvládl o dvanáct víc, a tak Slezané nenapodobili svého městského rivala a prohráli 22:34.

Třetí pohárové kolo ovšem stále není kompletní. Ve středu 5. října se na palubovky proti sobě vrhnou házenkáři Liberce s Dvorem Králové a Telnice proti Bohunicím. Duely začínají v 18:00 a v 19:30 hodin.