Český pohár žen: Most odrazil nápor Kynžvartu a doplní ve finále Slavii!

25/01/2023 | soutěže
Známe oba finalisty! V semifinále Českého poháru žen nejprve pražská Slavia vyzvala Porubu, kterou přehrála hlavně díky dobrému prvnímu poločasu. V něm soupeřkám povolila vstřelit pouze osm branek. Ve druhém duelu na sebe narazil Kynžvart a Most. Úspěšnější byl nakonec favorizovaný Baník, který tak bude obhajovat prvenství ve 2finále proti Slavii 15. března v Praze.

Diváci: 43

Zlomové momenty: Klíčový byl již začátek utkání. Porubě, která ještě v sobotu hrála domácí zápas MOL Ligy se Stupavou, se totiž extrémně nepovedl a Ostravanky se tak dostaly do propastného manka. Slavia se ujala vedení 7:0. Poruba v poločase ztácela jedenáct branek, do utkání snažila vrátit ve druhé půli, která se jí vyvedla mnohem lépe. Od počátku 43. minuty skórovala čtyřikrát v řadě a snížila velkou ztrátu. Navíc se jí značně lépe vyvedla i poslední desetiminutovka, ovšem Slavia těžila ze svého velkého náskoku a hostujícím hráčkám šanci ke srovnání nedala.

Zajímavost zápasu: Slavia proti Porubě znovu předvedla skvělý první poločas, kdy ji skoro do ničeho nepustila. To se jí povedlo už v 10. kole letošního ročníku MOL Ligy, když tenkrát Sokolu v první půli povolila pouze sedm branek. Teď to bylo jen o jednu branku více.

Nejlepší střelkyně: I přestože zvítězila Slavia, nejlepší střelkyní zápasu se s pěkným náskokem stala 20letá Anežka Farářová z hostujícího týmu. Tahounka klubu z moravskoslezského kraje se blýskla hned jedenácti góly, přičemž pět z nich zaznamenala ze sedmimetrového hodu.

Co výsledek znamená: Pražský tým může slavit, postupuje do finále Českého poháru žen. Poruba se se soutěží loučí v semifinále. Přesto může být spokojena, protože se jí podařilo postoupit o jednu fázi dále než v loňském ročníku. Tehdy jí ve čtvrtfinále vystavil stopku Most, pozdější vítěz soutěže.

Diváci: 250

Zlomové momenty: Most si v první půli udržoval menší náskok, který narostl šest sekund před přestávkou na šest branek. Kynžvart však ještě dokázal společně se sirénou zareagovat a nastartoval tím vzepětí, které pokračovali ve druhém poločase. Pětigólové manko Západočešky smazaly a ve 46. minutě srovnala Marija Božović na 20:20. Vzápětí však Černí andělé odpověděli pětibrankovou šňůrou během pěti minut. A závěr už si hostující hráčky pohlídaly.

Zajímavost zápasu: Z pěti vzájemných zápasů Kynžvart nedokázal ani jednou zvítězit. Most ovládl tři duely v MOL Lize a dva v Českém poháru. Před rokem porazil Západočešky až ve finále pohárové soutěže.

Nejlepší střelkyně: Charlotte Cholevová už je po návratu z marodky zpátky v plné formě, 20letá spojka zazářila devíti brankami a dovedla Most k postupu.

Mládí vpřed: Nejlepší výkon v sezoně. Teprve 17letá Veronika Vávrová už pravidelně naskakuje v A-týmu Kynžvartu. Tentokrát byla mladá spojka dokonce nejlepší střelkyní Západočešek s osmi trefami.

Co výsledek znamená: Reprízu loňského finále ovládl Most, který tak může zaútočit na další trofej. Ve 2finále hraném 15. března v Praze vyzve Slavii, součástí nabitého házenkářského večera bude i vyvrcholení Českého poháru mužů.