Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Také chebská školní liga byla odstartována

01/12/2021 | mládež, ostatní/různé
Dá se říci, že více než rok poté, co jsme začali kontaktovat chebské základní školy a spolupracovat s jednotlivými školními trenéry, se povedlo uspořádat v chebské městské sportovní hale zahajovací turnaj „Chebské školní ligy“ jako první vlaštovku lepších časů. Po dlouhé covidové pauze (2020-2021) jsme letos v říjnu obnovili kontakty v chebských školách a tam, kde jsme to bohužel vloni nestihli, se povedlo dokončit ukázkové hodiny a dodat materiály/pomůcky k miniházené tak, aby měli učitelé/trenéři tu správnou inspiraci. Děti byly nadšené z nové sportovní aktivity a miniházenou se zjednodušenými pravidly skvěle přijaly.
Také chebská školní liga byla odstartována

Ve spolupráci s domácím oddílem HC Hvězda Cheb bylo naplánováno datum turnaje „Chebské školní ligy“ v termínu, kdy do Chebu zavítá světová házená v podobě mezinárodního turnaje juniorek a žen O štít města Chebu. I přesto, že je v tomto čase obsazenost haly velká, na začátku týdne v pondělí 22. listopadu se povedlo najít dopoledne prostor právě pro základní školy a první turnaj „Chebské školní ligy“. Symbolicky se tak otevřel týden, který se dá nazvat svátkem házené v Chebu.

Bohužel i nyní koronavirus trochu zaúřadoval a z pěti základních škol, které se přihlásily do letošní sezóny školní ligy miniházené 2021/2022, se dvě omluvily kvůli zhoršující se epidemiologické situaci. Po dohodě s 1. ZŠ, 3. ZŠ a 6. ZŠ v Chebu jsme se rozhodli turnaj i v tomto nižším počtu zorganizovat. Každá škola se zúčastnila se dvěma týmy: 1.- 3. třída a 4. - 5.třída. Zápasy se hrály v minutáži 1x15 minut, dvoukolově systémem každý s každým. Děti měly tak dostatečný čas si zahrát a vše si vyzkoušet v praxi. Na všech byla vidět velká radost a bojovnost. Všichni si dopoledne skvěle užili. Do rolí rozhodčích i trochu trenérů se tentokráte zapojily dorostenky z domácího oddílu HC Hvězda Cheb a vyzkoušely si tak i jinou pozici v házené. Na konci turnaje byli všichni účastníci odměněni diplomem a zlatými medailemi, které si hrdě s velkým potěšením nesli z haly na krku.

Chtěli bychom poděkovat paním učitelkám těchto tří chebských základních škol, a to 1. ZŠ Skalka- Mgr. Lenka Šebová, 3. ZŠ Zlatý Vrch - Mgr. Lucie Kubalová a 6. ZŠ Bazén - Mgr. Sibyla Mjartanová za vstřícnost, skvělou organizaci a pružnost. V týdnu před turnajem přišlo vládní rozhodnutí, že se od pondělí musí děti ve škole otestovat a všichni to zvládli bez problémů na jedničku. A co více, velké uznání a poklona jak i v této nelehké době vedou děti ve školách ke sportu a dopřejí jim i trochu změny, kterou nyní víc jak kdy jindy určitě potřebují. Velké díky všem, kteří se podíleli na samotné organizaci turnaje přímo v hale (rozhodčí, trenéři, časomíra, fotogalerie …).

Covid opatření nabírají na síle, měli jsme v plánu ještě do konce roku uspořádat jeden turnaj v Chebu, ale obáváme se, že momentální situace nám to nedovolí. Každopádně se nevzdáme a hned jak to jen trochu půjde, tak jdeme do tohooooo! Protože tohle má smysl!

Autor: Irena Soukupová, šéf školních lig KVKSH