Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostence čeká federální derby, během týdne potrénují v Kutné Hoře

09/01/2023 | mládež, reprezentace
První společné tréninky a první možnost konfrontace v novém kalendářním roce. To mají na programu od 11. do 15. ledna čeští dorostenci v Kutné Hoře. Přátelský dvojzápas se Slovenskem odehraje i národní A-tým a v rámci balíčku je možné navštívit obě kategorie. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream.
Dorostence čeká federální derby, během týdne potrénují v Kutné Hoře

Čeští dorostenci se sjedou na kemp do Kutné Hory, kde od 11. ledna zahájí tréninkové jednotky. „Jsem rád, že se po dlouhé době uvidíme. Máme půl roku čas, abychom se připravili na mistrovství světa, které nás čeká v létě. Každou chvíli budeme směřovat tak, abychom se dostali do útočné i obranné formy,“ zmiňuje trenér dorostenců Jiří Hynek.  

Na závěr kempu se o víkendu 14. a 15. ledna národní tým střetne s výběrem Slovenska. „Máme pět tréninků, chceme zapracovat na obranné fázi a zapracovat nové hráče do systému. Jsme rádi, že ho můžeme během mezinárodního utkání otestovat. Každý mezinárodní zápas je pro kluky svátek. Poslední konfrontace nedopadla pro nás pozitivně, proto budeme rádi, když se nám tentokrát podaří zvládnout," sděluje Hynek.

Motivací pro mladé házenkáře bude i trénink s národním A-týmem. „V Kutné Hoře budeme mít s muži jeden trénink pod vedením Xaviho Sabateho. Určitě to vítáme. Doufám, že kluci načerpají impuls do dvé kariéry," přeje si kouč dorostenců. Podle něj je pro jeho svěřence sledování starších hráčů důležité. „Je fajn, že uvidí hráče při rozcvičce a jak se chovají během zápasů na střídačce. Snažíme se připomínat, že život sportovce není jen na tréninku a palubovce, ale začíná už v přípravě," dodává.

Foto TOP: IHF

Nominace na kemp a dvojzápas se Slovenskem:

Brankáři: Vojtěch Košťálek (SKH Polanka n. O.) , Matěj Brychlec (HCB Karviná)

Levá křídla: Ondřej Štěpán (TJ Sokol Nové Veselí), Patrik Chobot (SKH Polanka n. O.)

Levé spojky: Josef Jonáš (TJ Dukla Praha), Václav Košťálek (TJ Sokol Ostrava), Pavel Mancl (HC Zubří)

Střední spojky: David Flajsar (TJ Sokol Nové Veselí), Marek Popela (TJ Sokol Nové Veselí), Pavel Vojíř (HK FCC Město Lovosice)

Pravé spojky: Marek Pšenica (HC Zubří), Mikuláš Macur (TJ Dukla Praha)

Pravá křídla: Filip Matouš (HBC Jičín), Radek Navrátil (TJ Sokol Nové Veselí)

Pivoti: Adam Přerovský (HC Zubří), Pavel Ogoun (HBC Olomouc 1966), Ondřej Palička (HCB Karviná), Ondřej Pavlík (SKH Polanka n. O.)

Oba zápasy se uskuteční v Kutné Hoře, vstupenky jsou již v prodeji: