Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostenci se chystali na EHF Championship v Novém Veselí, příští týden je prověří Rumuni

21/07/2022
Stejně jako dorostenky také dorostenecká reprezentace chlapců finišuje přípravu na svou letošní vrcholnou akci. Dorostence čeká EHF Championship v Izraeli, kde zabojují o návrat do elitní skupiny EURA. Na této úkol se připravovali tento týden v Novém Veselí, znovu se sejdou hned příští týden, kdy je čeká i dvojzápas v Rumunsku.
Dorostenci se chystali na EHF Championship v Novém Veselí, příští týden je prověří Rumuni

 Foto: Facebook Házená Nové Veselí

 

„Tento úvodní kemp naší závěrečné přípravy je napůl házenkářský, napůl rekondiční, abychom se připravili i po fyzické stránce. Zatím vše probíhá podle plánu. Nejdůležitější je, že zatím se sešli všichni hráči zdraví, nemáme hlášená žádná zranění,“ informoval z Nového Veselí trenér týmu Jiří Hynek. „To je důležité i s ohledem na příští týden, kdy budeme pokračovat v přípravě a kdy náplň kempu již bude vyloženě herní.“

Tým absolvoval v Novém Veselí od pondělí do pátku devět tréninků, hned v úterý 26. července se výběr sejde znovu a to už i k herní prověrce. Tým čekají dvě přípravná utkání v Rumunsku v Bukurešti, měření jsou na programu v sobotu 30. července v 15 hodin a v neděli 31. července v 9.30. Bezprostředně před odletem na Championship, který startuje 7. srpna, družstvo ještě otestuje zápas proti Rakousku.

Češi nastoupí na „B“ mistrovství Evropy, tzv. EHF Championship, v Izraeli. Na úvod je čeká pouze tříčlenná skupina, v níž narazí na Nizozemsko a Řecko. „Uvidíme, jak bude vše v Izraeli probíhat. Z naší skupiny vypadla Moldávie, budeme se proto soustředit na utkání proti Nizozemsku a Řecku. Naše výhoda může být v tom, že uvidíme vzájemné utkání obou těchto soupeřů předtím, než proti nim nastoupíme. Naším cílem je, abychom postoupili z prvního místa ve skupině a měli tak co nejlepší výchozí pozici do další fáze turnaje,“ řekl Hynek. V další fázi Championshipu by pak Češi mohli narazit na Izrael, Litvu, Bulharsko nebo Gruzii.

 

Nominace pro přípravný kemp 17. – 22. července v Novém Veselí:

Pavel Dufek, Vojtěch Košťálek, Jakub Lavička, Ondřej Štěpán, Patrik Chobot, Jonáš Josef, Pavel Mancl, Václav Košťálek, Daniel Bláha, Vojtěch Prašivka, David Flajsar, Marek Popela, Jakub Štochl, Adam Přerovský, Pavel Ogoun, Jakub Strýček, Daniel Erebai, Mikuláš Macur, Radek Navrátil, Filip Matouš

 

Další program dorosteneckého výběru

Přípravný kemp 26. – 31. července

30. 7. v 15.00 Rumunsko – Česká republika

31. 7. v 9.30 Rumunsko – Česká republika

Přípravný kemp 3. – 6. srpna

Předpokládané utkání proti Rakousku