Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česko – Slovinsko 35:37. Skvělý úvod, dorostenci ale dvakrát se silným sokem padli

04/11/2023 | mládež
První reprezentační kemp pro nové hráče v kategorii dorostu vyvrcholil přípravným dvojzápasem proti Slovinsku. V Třeboni čeští házenkáři po dobrém úvodu nakonec v úvodním střetnutí prohráli se silným soupeřem 23:28. „Jsme rádi, že se můžeme konfrontovat s takovým týmem. Zápas nám ukázal, na čem musíme zapracovat,“ hodnotí kouč dorostenců Jiří Hynek. Druhé utkání se Slovinskem nakonec také národní tým nedotáhl do vítězné tečky a prohrál 35:37.
Česko – Slovinsko 35:37. Skvělý úvod, dorostenci ale dvakrát se silným sokem padli

Povedený vstup proti Slovinsku nestačil

Národní tým měl povedený vstup do utkání a vedl. „Slušných dvacet minut, mělo to energii od všech hráčů. I střídačka dávala duelu šťávu. Takhle bychom měli hrát celý zápas. Ale je jasné, že u mladých reprezentantů výpadky budou,“ míní trenér Hynek. V závěru poločasu Slovinci otočili a dostali se do dvoubrankového vedení.

A ve vysokém tempu pokračovali i po přestávce. „Nechytli jsme úvod druhé půle. Dali jsme do toho všechno, ale nevyšla nám střelba,“ mrzí šestigólového Tomáše Vomáčku. Souhlasí i kouč. „Náš výkon se trochu zbortil. Trápila nás kvalita střelby, pak i pasivní obrana,“ analyzuje Hynek.

Od stavu 19:21 Slovinsko pětigólovou šňůrou definitivně rozhodlo a zvítězilo 28:23. „Ale zápas hodnotím kladně. Slovinci jsou velmi kvalitní soupeř,“ uvědomuje si Vomáčka. Odveta je na programu už v neděli v 10:00. „Musíme zlepšit útok z druhé vlny, a hlavně úspěšnost střelby,“ pokračuje křídelník, který už okusil v dresu Brna i Chance Extraligu.

Letos se stejně jako další plynule přesunul z reprezentace kadetů do dorostu. „V týmu panuje skvělá atmosféra. Jsme na správné cestě. Bojujeme jako tým,“ oceňuje Vomáčka.

A trenér si kemp v Třeboni také pochvaluje. „Tým je zdravý. Hráči dobře pracují. Je to o detailech, potřebujeme zapracovat na vazbách a automatismech. Je na nás, abychom do ledna šli v co největší formě a vybojovali postup na mistrovství Evropy,“ dodává Hynek.

První přípravné utkání: Česko - Slovinsko 23:28 (11:13)
Sestava a branky Česka:
Toužimský, Řeháček, Surovec - Jahoda 1, Kunert 2, Skopár 6, Vomáčka 6, Šíma 1, Najer, Baumruk 1, Macur 2, Mahušek, Škopek, Koníček 1, Kakáč, Bíža 2, Horáček 1, Novák 1

Dorostenci po prvním poločase znovu vedli, pak ztratili

Stejně jako v úvodním střetnutím měli čeští mládežníci proti Slovinsku navrch. Po první třicetiminutovce tak drželi vedení 19:16. V gólově bohatém utkání ale v průběhu druhé půle ztratili, a nakonec na silného soka nestačili 35:37. Gólově se dařilo nejvíce Tomáši Vomáčkovi, který zaznamenal úctyhodných 13 přesných tref. Šestkrát se prosadil Dominik Skopár, o branku méně vstřelil Jakub Horáček.

Druhý přípravný zápas: Česko - Slovinsko 25:37 (16:19)
Sestava a branky Česka:
Toužimský, Řeháček, Surovec - Jahoda, Kunert 1, Skopár 6, Vomáčka 13, Šíma, Najer 1, Baumruk 2, Macur, Mahušek 3, Škopek 1, Koníček 1, Kakač 1, Bíža 1, Horáček 5, Novák