Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Na prvním letošním kempu prověří dorostenky Polsko a Slovensko

04/10/2021
Poprvé v nové sezóně se sejde na reprezentačním srazu výběr dorostenek do 18 let. Schází se s vyhlídkou na letní šampionát a s obměněnou sestavou.
Na prvním letošním kempu prověří dorostenky Polsko a Slovensko

 

„Můžeme jednoduše konstatovat, že zahajujeme přípravu na letní mistrovství světa. Ale to nebude náš prioritní cíl. Ten v tuto chvíli vidíme trošku jinde. Dlouhodobě se snažíme předávat do juniorské kategorie dostatečný počet hráček s mezinárodními zkušenostmi. Tak, aby i trenéři juniorských výběrů mohli vybírat,“ říká na úvod před prvním letošním kempem trenér dorostenek Michal Červenka.

I proto pozval na úvodní tréninkové soustředění řadu nových hráček. „Proto vstupujeme do naší první letošní akce s téměř z poloviny obměněným kádrem, a to hlavně na postu spojek. A pokud k tomu budeme mít na podzim příležitost, chystáme se v tomto trendu pokračovat. Jména známe, hráčky sledujeme, máme informace i od některých kolegů trenérů, velkou skupinu jsme viděli na specializovaném kempu. Vyzkoušíme si, zda jsou hráčky mezi sebou schopny sdílet zkušenosti, předávat si poznatky,“ popisuje plány Červenka.

Tréninkové úsilí tak tým na prvním kempu věnuje nutnému opakování. „Zaměříme se na předávání základních stavebních kamenů naší hry, na obranný systém 0:6 se všemi projevy naší aktivity, trvat budeme na rychlém přechodu do útoku, ukážeme si naše základní útočné kombinace. Po zkušenostech nezapomeneme na sledování kvality střelby a určitě přidáme cvičení na rozhodovací proces,“ přiblížil podrobněji Červenka.

Chybět nebude ani mezinárodní prověrka. „Jsme rádi, že se nám povedlo domluvit se na dvojici mezistátních zápasů. Na závěr týdne odehrajeme v Polsku dvě utkání – nejprve v pátek s Polskem a v sobotu pak se Slovenskem. V nich nás bude zajímat hlavně, jak se hráčky adaptují na zvýšené nároky mezinárodní házené. Dáme jim k tomu příležitost. Věříme, že se vrátíme s řadou pozitivních poznatků a náš kádr hráček s mezinárodními zkušenostmi se tak rozroste,“ uzavřel Červenka.

 

Nominace pro přípravný kemp 4. – 10. října 2021

Doležalová Barbora (DHC Slavia Praha), Gabrhelová Veronika (Handball club Zlín, z.s.), Kapusniaková Šárka (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Kräuterová Tereza (DHK Zora Olomouc), Kubálková Anna (DHK Zora Olomouc), Kuntová Markéta (Sokol Písek), Mrózková Klára (TJ Sokol Poruba), Müllerová Sandra (DHC Slavia Praha), Pejšová Karolína (DHC Slavia Praha), Rafajová Denisa (Handball club Zlín, z.s.), Rodeková Natálie (SK Žeravice), Řádová Eliška (DHK Baník Most), Schreibmeierová Simona (Jiskra Třeboň), Schüllerová Valentina (DHK Baník Most), Skácelová Marcela (DHK Baník Most), Šimková Daniela (Handball club Zlín, z.s.), Ulmanová Klára (TJ Sokol Poruba), Wizurová Patricie (TJ Sokol Poruba)