Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dorostenky prověřily zápasy v Polsku, nad domácím týmem vyhrály o deset

11/10/2021
Rozdílem deseti branek porazily Polsko, o jedinou branku podlehly Slovensku. České dorostenky využily reprezentační přestávku k intenzivní přípravě i zápasovému testu.
Dorostenky prověřily zápasy v Polsku, nad domácím týmem vyhrály o deset

 

„Jak jsme avizovali před akcí, naším cílem bylo hlavně rozšíření stávajícího kádru. Na kempu s námi byla hned sedmička hráček, které nehrály na EURU. Šest z těchto hráček pak odjelo i na zápasy do Polska, tři z nich za svým prvním mezistátním utkáním vůbec,“ řekla n úvod svého hodnocení trenér dorosteneckého výběru Michal Červenka.

Tým se nejprve rozkoukával a dostával do tempa, přesto polského soupeře vysoko přehrál. „V prvním utkání jsme si chvíli znovu museli zvykat na mezinárodní házenou. Déle nám to trvalo po silové stránce, a tak se díky naší prostupné obraně hrála dlouho vyrovnaná partie. Rychleji jsme se adaptovali po stránce vysokého tempa hry. To jsme byli s to držet po celý zápas. Nepolevili jsme ani v koncovce a výsledkem bylo naše vysoké vítezství,“ těšilo českého trenéra.

V druhém utkání, ve kterém Češky nastoupily proti Slovensku, trápila hráčky především přesnost zakončení. „V prvním poločase zápasu se Slovenskem jsme se pravděpodobně chystali překonat rekord v počtu trefených tyček. Naše akce jsme trpělivě dohrávali do křídel, pivotů a náskoků a halu celkem devětkrát rozezněl zvuk tyčky! Tak jsme se logicky dostali do ztráty,“ popisoval Červenka. Několikrát v zápase Češky ztrácely až pět branek. „Vždy jsme to ale dokázali dorovnat. Povedlo se to, když naše hra byla úspěšná v obraně a rychlém a přímočarém přechodu do útoku. Naposledy jsme srovnali pět minut před koncem.“

Závěr nakonec patřil Slovensku. „Poslední část nám nevyšla. Dostali jsme se jen jednou do neúspěšné střelby a čtyřikrát soupeři nabídli útok po naší technické chybě. Jednu z nabízených možností využil, a tak vyhrál,“ doplnil Červenka.

Nové posily udělaly v úvodní prověrce dobrý dojem a tým ví, že s nimi může počítat do budoucna. „Viděli jsme všechny hráčky v tréninku i v zápasech. Věříme, že si debutantky z nich odvážejí nové zkušenosti. Ty zkušenější pak připomenutí faktu, že adaptace na mezinárodní úroveň není fráze. A my jako realizační tým věříme, že budeme mít k dalšímu rozšiřování našeho kádru v brzké době znovu příležitost,“ uzavřel trenér.

 

Pátek 8. října: Polsko – Česká republika 22:32 (12:12)

Rafajová, Wizurová – Mrózková 2, Pejšová 1, Kubálková 4, Kapusniaková 2, Doležalová 2, Skácelová 3, Schrebmeierová 6, Müllerová 1, Ulmanová, Rodeková, Šimková 3, Schüllerová 3, Kräuterová, Řádová 5

 

Sobota 9. října: Česká republika – Slovensko 22:23 (11:13)

Rafajová, Wizurová – Mrózková, Pejšová, Kubálková 1, Kapusniaková 6, Doležalová 4, Skácelová 1, Schrebmeierová 3, Müllerová 1, Ulmanová, Rodeková 1, Šimková 1, Schüllerová 1, Kräuterová, Řádová 3