Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Projekt MSKSH partnerství škola/klub

15/11/2021 | mládež
V rámci péče o talentovanou mládež v Moravskoslezském kraji se uskutečnila 12.11.2021 na ZŠ Bohumíra Dvorského, Bělský les, Ostrava-jih sportovní akce projektu Škola/klub.
Projekt MSKSH partnerství škola/klub

 

Pozvání Mgr. Kateřiny Bluchové, učitelky tělesné výchovy a zároveň absolventky kurzu celoživotního vzdělávání, přijali krajský trenér PaedDr. Rastislav Trtík a manažer Petra Zeleňaková. Cílem bylo předvést a realizovat, společně se žáky, ukázkové hodiny házené pro nejmenší.

Vzhledem k velkému zájmu o ukázkové hodiny jsou v žádostech upřednostňováni absolventi CŽV kurzu Basic Handball, což naplňuje zamýšlený a smysluplný manažerský cíl = propojit školy s kluby, a tím dostat kvalifikovaně házenou mezi děti.

Sleduje se pohybový rozvoj dětí, který nemusí nutně vest k výběru tohoto sportu, ale je pro děti, jak po stránce tělesné, tak také duševní, velmi žádoucí.

 

 

Podmínky realizace této akce byly předem ověřeny p. Zeleňakovou.

Během celého dopoledne se spolu s Rastislavem Trtíkem podílelo na aktivním průběhu přes 100 dětí, které odměnily realizátory nadšením a radostí, což zachycují i krátké video sekvence či fotografie.

"Jsou patrné poměrně velké rozdíly mezi dětmi, které mimo hodiny TV na škole dále sportují a těmi, kteří sportují pouze ve vymezených hodinách," okomentoval výstupy ze společného dopoledne trenér Rastislav Trtík a manažerka Petra Zeleňaková doplnila: "Naším cílem je nabídnout možnosti sportovního vyžití prostřednictvím projektu Klub/škola při aktivním zapojení odborných pedagogů – specialistů z řad učitelů tělesné výchovy."

Za tímto účelem připravují trenér a manažer od příštího školního roku další produkt krajského svazu házené. Absolventi kurzu CŽV Basic Handball obdrží trenérskou licenci C se specializací pro práci s dětmi a mládeží.

Vychází se z celorepublikového zájmu o tento produkt s rozšířenou licenční variantou pro učitele tělesné výchovy.