Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Evropská liga a Evropský pohár žen: Baník vysoké manko nedohnal a v soutěži končí. Kynžvart postupuje do osmifinále

18/11/2023 | zahraničí, soutěže
V sobotu byly na programu odvety 3. předkola Evropské ligy, kde Baník Most doháněl třináctibrankové manko, které mu před týdnem nadělil francouzský tým Chambray Touraine. Odveta už byla o poznání vyrovnanější a Černí andělé vybojovali remízu 27:27. V konečném součtu to však pro český tým znamená konec v soutěži. Hráčky Kynžvartu naopak v Nizozemsku zvládly i odvetu a mohou se těšit na osmifinále Evropského poháru.
Evropská liga a Evropský pohár žen: Baník vysoké manko nedohnal a v soutěži končí. Kynžvart postupuje do osmifinále

Most se do hlavní fáze Evropské ligy neprobojoval

DHK Baník Most - Chambray Touraine Handball 27:27 (14:13) | 18.11.2023
Nejvíce branek:
 Kuxová 6, Stříšková 5, Ogonovszky 3 – Mielke-Offendal 5, Puleri 4, Danielsson 3
Rozhodčí: Georgios Panayides – Marios Andreou (oba CYP)
Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3
Vyloučení: 1:2

Mostecký Baník začal utkání aktivněji a po sedmi minutách vedl zásluhou Darii Somionki 3:0. Francouzky však přeřadily na vyšší rychlostní stupeň a o pět minut později se po brance Aminaty Sow rázem dostaly do vedení 4:3. Hráčky Černých andělů strhly vedení na svou stranu znovu ve 23. minutě, kdy se trefila letní posila Baníku Eszter Ogonovszky a upravila na průběžných 9:8. Hubený náskok Mostu vydržel až do přestávky, jako poslední snižovala hráčka Chambray Clara Monti Danielsson.

Po změně stran byl k vidění podobný obrázek jako v prvním poločase. Vedení se přelévalo ze strany na stranu. Čtvrtý tým uplynulé sezony z Francie otočil stav utkání ve svůj prospěch ve 38. minutě a po trefě Laugane Piny vedl 18:17. O dalších deset minut později se Chambray dostalo dokonce do čtyřbrankového trháku, když na 23:19 zvyšovala Flavie Le Doux. I když ještě minutu před koncem zápasu Baník prohrával o dvě branky, nakonec vybojoval po trefách Valerie Smetkové a Terezy Eksteinové remízu 27:27.

První zápas 3. předkola Evropské ligy:
Chambray Touraine Handball – DHK Baník Most 33:20 (17:10)

Odvetný zápas 3. předkola Evropské ligy:
DHK Baník Most - Chambray Touraine Handball 27:27 (14:13)

Kynžvart ovládl i odvetu a postupuje mezi nejlepší šestnáctku

Westfriesland SEW – Házená Kynžvart 23:30 (10:13) | 18.11.2023
Nejvíce branek:
  op den Kelder 6, van Diepen 4, van Zijl 3 – Patrnčiaková 9, Vávrová 6, Königová 3
Rozhodčí: Alice Watson – Line Welin (obě SWE)
Sedmimetrové hody: 2/1 – 8/7
Vyloučení: 1:2

Začátek duelu se nesl ve vyrovnaném duchu, v 8. minutě vyrovnávala Šárka Kapusniaková na 4:4. Zlom utkání nastal v následující chvilce. Nizozemky se dlouhých třináct minut nedokázaly prosadit a Západočešky tímto dárkem nepohrdly. Ve 20. minutě vedl Kynžvart zásluhou Veroniky Vávrové už 8:4. Westfriesland se ale nechtěl vzdát a ještě dvakrát se dostal zpět na dostřel. Naposledy to bylo pět minut před koncem poločasu, když snižovala Lynn van Diepen na 8:10.

Hráčky z lázeňského města ale neponechaly nic náhodě. Ve druhé půli soupeřky z Nizozemska dorazily. Ve 41. minutě Veronika Vávrová zvyšovala už na 20:14. Hvězdou zápasu byla stejně jako v prvním utkání Annamaria Patrnčiaková, která tentokrát zaznamenala devět branek a deset minut před koncem upravila skóre na 25:19. Kynžvart si pohodlné vedení udržel až do závěrečného hvizdu a zaslouženě se podívá mezi nejlepší šestnáctku v Evropském poháru.

První zápas 3. kola Evropského poháru:
Házená Kynžvart – Westfriesland SEW 31:24 (13:10)

Odvetný zápas 3. kola Evropského poháru:
Westfriesland SEW – Házená Kynžvart 23:30 (10:13) 

FOTO: Roman Knedlík (Házená Kynžvart)