Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sokol poletí na Island. Písecké házenkářky narazí v osmifinále Evropského poháru na IBV

23/11/2021 | zahraničí
Už znají soupeřky! Písecké házenkářky čeká v osmifinále Evropského poháru islandský sok, na chladné severské půdě budou poslední české zástupkyně bojovat o postup mezi nejlepší osmičku s tamním IBV. První utkání je v plánu mezi 8.-9. lednem, odveta se odehraje o týden později.
Sokol poletí na Island. Písecké házenkářky narazí v osmifinále Evropského poháru na IBV

Do osmifinále Sokol prošel přes pražskou Slavii (34:35, 27:22), kterou vyřadil i přes prohru z úvodního střetnutí, předtím přehrál v souboji na jediný duel Grude z Bosny a Hercegoviny. Teď písecké házenkářky pocestují na Island, dvojzápas odehrají s IBV Vestmannaeyjar.

Severský soupeř si proklestil cestu pohárem přes dva řecké celky: PAOK (24:29, 29:22) a Panoramu (26:20, 29:24), osmifinálové dvojice rozsoudil úterní los ve Vídni, kde EHF sídlí. V soutěži pokračuje i nadále slovenská Dunajská Streda, která narazí v atraktivním duelu na švédský Kristianstad.

„Island je samozřejmě daleký soupeř, ale pro nás velmi atraktivní. Co si tak vybavuji, jejich házená byla hodně silová a podobná těm z ostatních severských států. Na zápas se těšíme a uvidíme, co se nám podaří vyjednat a jakým způsobem budeme hrát," komentovala los písecká trenérka Kateřina Hromádková.

Postoupil také loňský šampion Málaga Costa del Sol, jenž se o nejlepší osmičku bude přetahovat s nizozemským Juro UniRek. První zápasy proběhnou v termínu 8.-9. ledna, odveta přijde o týden později. Písek by měl dle losu začínat doma.

Osmifinálové dvojice Evropského poháru:

HC DAC Dunajská Streda (SVK) vs Kristianstad Handboll (SWE)
Izmir BSB SK (TUR) vs Rocasa Gran Canaria (ESP)
Juro UniRek VZV (NED) vs Costa del Sol Malaga (ESP)
Maccabi Arazim Ramat gan (ISR) vs Visitelche.com Bm Elche (ESP)
Cabooter HandbaL Venlo (NED) vs ZRK Bekament Bukovicka Banja (SRB)
ZRK Naisa Nis (SRB) vs H71 (FAR)
Sokol Písek (CZE) vs IBV Vestmannaeyar (ISL)
SSV Brixen Südtirol (ITA) vs HC Galychanka Lviv (UKR)