Písek postupuje v Poháru EHF, Most pojede do Rumunska s jednobrankovou ztrátou, v akci byl i Hodonín

16/10/2021 | zahraničí
Tři ze čtyř českých zástupců nastoupili o víkendu v ženské kategorii do evropských pohárů. Velká pozornost byla upřena na Černé Anděly, kteří na domácí palubovce vyzvali v kvalifikačním kole EHF European Cupu rumunský celek Magura Cisnadie a nakonec s ním prohráli nejtěsnějším možným rozdílem. Naopak vysoké vítězství se slavilo v Písku, který postoupil do dalšího kola už po prvním zápase, když porazil HRK Grude o 11 gólů a druhé utkání pak bylo z rozhodnutí EHF zrušeno. Stejným rozdílem padl Hodonín na Ukrajině, několikanásobnému mistrovi ale dovolil pouze dvaadvacet gólů.

HÁZENÁ SOKOL PÍSEK – HRK GRUDE 38 : 27 (20:12) | 15. 10. 2021

Jedno utkání a dost. Písek měl v sobotu odpoledne nastoupit do odvety druhého kola EHF European Cupu. K tomu ale nakonec nedošlo. Bosenský celek už do pátečního utkání nastoupil pouze s jedenácti hráčkami a dle vyjádření klubu by toto číslo do odvety ještě kleslo. V sobotu ráno byl tak hostující celek již doma, písecké házenkářky se tou dobou dozvěděly, že postupují už po prvním zápase, které vyhrály o 11 gólů.

Utkání bylo vyrovnané jen do stavu 4:4. Pak už začalo narůstat vedení domácích, kteří byli podle zápisu oficiálně hostujícím týmem. Přesně mířila Michaela Boorová i Alena Stellnerová, které pomáhaly Písku vybudovat si až osmibrankový náskok, se kterým šli pořadatelé do kabin. Ve druhém poločase si mohla písecká trenérka, Kateřina Hromádková, dovolit rozdělit síly mezi celou svoji lavičku. Aktuálně čtvrtý celek MOL ligy si po celý druhý poločas udržoval desetibrankové vedení, se závěrečným hvizdem platilo skóre ještě o jeden gól vyšší. Písek vyhrál 38:27 a jak již bylo zmíněno, v sobotu do druhého utkání již nenastoupil. Čekat tak může na los 3. kola, který se koná 25. října.

„Začátek zápasu se trochu tahal, bylo to vyrovnané, nicméně poměrně házenkářské. Během prvního poločasu jsme následně získaly náskok, především díky zodpovědné obraně. Těžily jsme z rychlých útoků, do kterých jsme se dostávaly právě ze zodpovědné defenzivy. Ve druhém poločase jsme skóre už navyšovaly, do zápasu se nám povedlo zapojit všechny hráčky, protože jsme se chtěly pošetřit síly i na druhý den. Na hřiště se tak podívaly opravdu všechny hráčky a většina z nich přispěla k vítězství také vstřeleným gólem. Co se týká výsledku, tak jsem spokojená, jsem moc ráda, že se nám podařilo postoupit a že si můžeme ještě s nějakým týmem zahrát,“ hodnotila první a zároveň poslední utkání v rámci 2. kola EHF European Cupu Kateřina Hromádková trenérka Písku.

HC GALYCHANKA LVIV – HK HODONÍN 22:11 (5:11) | 16. 10. 2021

Málokdy vídané skóre se urodilo na Ukrajině. Zatímco Písek o jedenáct gólů vyhrál, Hodonín tím samým rozdílem nestačil na ukrajinského několikanásobného mistra. Zatímco jedenáct vstřelených gólů není nijak oslnivé číslo, dvaadvacet obdržených branek je proti vysoce favorizovanému protivníku velmi dobrým defenzivním počinem. Odveta je na programu v neděli ve 14:00 opět na ukrajinské palubovce.

Jak již výsledek napovídá, o žádné gólové dostihy se nejednalo. Nikola Kalinová vyrovnávala až v sedmé minutě na 1:1, Klaudia Cygan následně dostala Hodonín do vedení 2:1. Po dvaceti minutách hry svítil na světelné tabuli stav 6:3 pro domácí, do poločasu Lviv navýšil své vedení na šest gólů.  Ani ve druhém dějství se s góly neroztrhl pytel, první desetiminutovku házenkářky Hodonína vyhrály 2:1. Dvanáct minut před koncem utkání snižovala Nikola Kalinová na 10:16, o pár minut později stejná hráčka ze sedmimetrového hodu upravila skóre na 11:17. Do konce zápasu už mířily přesně pouze domácí hráčky, český celek ale dovolil ukrajinskému mistrovi pouze dvaadvacet gólů, což je hned po vítězném utkání ve Zlíně druhý nejlepší defenzivní výkon Hodonína v této sezóně.

„Máme super zážitky jak s házenou, tak s městem. Narazili jsme na nesmírně agresivní házenou v podání mistra Ukrajiny. Výsledek je hodně krutý, holky si šáhly na dno svých sil, dlouho nedovolily domácím házenkářkám vůbec nic. Škoda jen, že jsme nebyli v útočné fázi odvážnější, navíc jsme také prohrávali souboje s reprezentační brankářkou. Domácí tým jsme ale například byli schopní přestřílet. Dvaapadesát minut jsme drželi výbornou obranu, bohužel jsme pak nezvládli přesilovku 6:4 a byl konec. Dlouho jsme nebyli takhle unavení, utkání hodně bolelo. Holky musím pochválit, dostat 22 gólů od ukrajinského mistra, který musel hrát jen na 6 hráček, toho si musíme cenit,“ ocenil výkon svých svěřenkyň trenér Antonín Střelec.

DHK BANÍK MOST –  CS MAGURA CISNADIE 26 : 27 (10:12) | 16. 10. 2021

Jediný zástupce MOL ligy v EHF European League v sobotu večer odstartoval své působení jednogólovou porážkou na domácí palubovce. Před sebou mají tím pádem Černý Andělé velmi náročný, ale splnitelný úkol. Odveta je na programu příští sobotu 23. října 2021. Do interligového boje tento týden český celek nezasáhne a může se tak v klidu připravovat na druhé utkání.

Domácí hráčky nevstoupily do utkání dobře, na první branku Černých andělů si musely zaplněné ochozy mostecké sportovní haly počkat až do zhruba osmé minuty. Rumunky začaly domácím utíkat ve skóre, v jednu chvíli vedly už sedmibrankovým rozdílem. Mostecké házenkářky ale nesložily zbraně a ještě do konce prvního poločasu zkorigovaly skóre na pouze dvoubrankový rozdíl, i když stále ve svůj neprospěch. Ve druhé půli už byl obraz hry vyrovnanější, stíhací jízda domácích pokračovala a podařilo se jim dokonce vyrovnat, rumunský celek ale nedovolil domácím odskočit. V zápase plném technických chyb na obou stranách nakonec dokázala Magura strhnout vedení na svou stranu a domácí už v posledních minutách nedokázali vyrovnat.

„Je to vlastně jako první poločas, který jsme prohráli o jednu branku. Určitě chceme v Rumunsku zabojovat a uvidíme, jak to celé dopadne. Před odvetou zůstávám optimistou, protože si dokážeme vytvářet šance, hru soupeře máme nastudovanou, víme, kde jsou jeho slabiny, a pokud je dokážeme využít, máme šanci uspět,“ zůstává pozitivní trenér Mostu, Adrian Struzik.

Šance na postup vidí před odvetou reálně také Iveta Korešová, která byla s pěti góly nejlepší střelkyní Černých Andělů. „Nevyšel nám začátek, nefungovala nám obrana, z toho pak pramenily technické chyby v útoku. Byli jsme nervózní, takže jsme v první půli neproměnili snad deset vyložených šancí a to nás stálo lepší výsledek. V Rumunsku to určitě nebude snadné, ale pokud budeme hrát dobře v obraně, šance na postup tu stále je. Hraje se na dvě utkání, takže věřím, že si zanalyzujeme naši hru a na příští týden se dobře připravíme.“