Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Talent, Lovci, Brno i Karviná vezou body zvenku, doma vyhrálo jen Zubří

21/11/2020
Tři výhry týmů ve venkovních utkáních, jedna remíza a jen jedno vítězství domácího celku se zrodily v 11. kole STRABAG Rail Extraligy mužů. Co přesně se dělo na palubovkách?
Talent, Lovci, Brno i Karviná vezou body zvenku, doma vyhrálo jen Zubří

 

STRABAG Rail Extraliga – 11. kolo

HBC Ronal Jičín – Talent tým Plzeňského kraje 27:34 (12:18) - statistiky

V rámci 11. kola házenkářské STRABAG Rail Extraligy přivítali hráči Jičína stále ještě úřadujícího mistra z Plzně. Se silným soupeřem Jičínští drželi krok prvních patnáct minut utkání, poté už vzala Plzeň zápas do svých rukou. Díky technickým chybám Jičína si postupně vybudovala až devítibrankový náskok, který s drobnými změnami držela až do konce prvního poločasu. V druhé půli zareagovali hráči jičínského Ronalu na nepříznivý výsledek změnou obrany. Talent ale ukázal svou sílu a nedovolil domácím utkání zdramatizovat.

„Výsledek je pro nás pozitivní. Ze zápasu jsme měli respekt, protože víme, že Jičín hraje kvalitně organizovanou házenou a teď se dokonce držel na čele tabulky, takže jsme věděli, že nás nečeká lehký soupeř. Nicméně si myslím, že jsme se na soupeře dokázali dobře připravit. Významně se nám oproti jiným zápasům zlepšila obrana, což bylo pro nás cílem. My jsme schopni dávat poměrně hodně branek, takže jsme potřebovali lépe bránit, což se nám dnes povedlo. K vítězství svými přispěl i svými zákroky brankář Filip Herajt, takže za mě 80% spokojenost,“ hodnotil po utkání trenér Petr Štochl, trenér Talentu.

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín, pogratuloval soupeři k, podle jeho hodnocení, zasloužené výhře : „V dnešním utkání Plzeň zvítězila zcela zaslouženě. My jsme s ní dokázali udržet krok přibližně do 15. minuty prvního poločasu, a to díky kvalitnímu útoku. Poté jsme měli hluchou fázi v postupném útoku, kdy jsme svými technickými chybami věnovali Plzni možnost dát laciné góly. Najednou jsme pasivnější obranou nedokázali konkurovat postupnému útoku Plzně, což byl celý zlom utkání. Nezachytili jsme ani začátek druhého poločasu, což nás vedlo ke změně systému obrany. Tím jsme se dokázali vrátit zpátky do hry a korigovat výsledek utkání. Mrzí mě, že jsme prohráli v domácím prostředí, na druhou stranu jsme se teď drželi výsledkově nahoře a nepovedený zápas prostě musel přijít. Byl bych rád, kdybychom se z něho co nejrychleji vzpamatovali, protože nás teď čeká utkání s Karvinou, následně s Duklou a já sám jsem zvědavý, jak na to výsledkově zareagujeme.“

 

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:25 (14:12) - statistiky

Před zápasem domácí avizovali, že chtějí zopakovat slušný výsledek z minulého kola a pokračovat na vítězné vlně. Spoléhali se na přípravu, kterou nepodcenili a připravili se na svého soupeře, jak nejlépe mohli. Zápas začali lépe domácí, kdy vedli 3:1, avšak vzápětí Frýdek dokázal srovnat. Zubří se muselo vyrovnat se ztrátou Marka Hlinky, který se zranil na začátku zápasu. Byla k vidění velice rychlá a pohledná házená, kdy se oba celky dokázaly prosazovat v útoku. Na domácí straně byla obrana držena jistými zákroky Šimona Mizery. Za stavu 9:7 si vzali svůj první oddechový čas Frýdek. Po něm přišlo snížení skóre. Domácím vycházely snad všechny akce v útoku a v 20. minutě vedli Valaši 11:8. Následně domácí polevili a Frýdek dokázal dvakrát za sebou skórovat. Důležitým článkem domácí obrany byl pak opět Šimon Mizera, který držel domácí a Frýdku dělal extrémní problémy, když chytal jeden náskok za druhým. Naopak jeho dvojče Bohdan držel střelecké úspěšnosti Zubří v útoku, kdy se svými přesnými střely stal nejlepším střelcem domácích, přestože ho doprovázely celý týden problémy s ramenem. I přes tyto obtíže mu nedělalo problém nasázet pěknou hromadu gólů. První poločas tedy skončil o 2 branky.

 

 

Druhou půli začali lépe opět domácí a hned se dostali do čtyřbrankového vedení. V útoku jim to šlapalo, na ob-raně se jim dařilo díky Mořkovskému, který napadal frýdeckou rozehrávku. V 39. minutě to domácí dotáhli i na 5ti brankové vedení (20:15). Do poslední patnáctiminutovky lépe nastoupili hosté a větší náskok Zubřanů stahovali. V 19. minutě se mohli dostat dokonce Frýdečtí na ztrátu jen jednoho gólu, nicméně neproměnili trhák a Zubřané ihned zvýšili na třígólový náskok. Závěr utkání byl hektický, Frýdek dokázal snížit na 24:22, domácí si však vedení uhlídali a zaslouženě zvítězili 27:25.

„Chtěl bych poblahopřát Zubří k vítězství, celý týden jsme se připravovali na útok i obranu. V prvním poločasu jsme darovali Zubří asi 6 balónů. V útoku jsme neproměňovali spoustu šancí, kde chytal výborně Mizera, který byl rozdílový hráč. Hodnotí se to těžce, protože ztrácíme body po našich technických chybách a neproměňování šancí,“ znělo hodnocení na straně Frýdku-Místku.

Michal Tonar svým svěřencům poděkoval: „Těžké utkání, připravovali jsme se poctivě. Věděli jsme, že Frýdek proti loňskému roku posílil příchodem dosti zkušených hráčů. Chci poděkovat klukům za týmový výkon, za před-vedení kvalitní hry. Od Šimona vzadu počínaje, přes fungující obranu i útok. Ve předu jsme převedli klidnou hru. My jsme dokázali udržet klid, když se to lámalo, bez technických chyb. Doufám, že si z toho vezmeme dobré věci. Celý tým to zvládnul. My teď máme prostor na přípravu na další zápas proti Brnu.“

 

 

TJ Cement Hranice – SKKP Handball Brno 22:22 (13:10) - statistiky

Po dlouhé pauze se Hranice představily na domácí půdě. V 11. kole STRABAG Rail Extraligy k nim zavítal celek z Brna. Začátek utkání vyšel lépe hostujícímu týmu, který se díky rychlým gólům dostal do tříbrankového vedení. Domácí celek zlepšil v druhé půli poločasu svůj projev v postupném útoku a zagresivnil obranu. Po proměněné sedmičce ve 29. minutě domácí křídelník Magrla navýšil skóre a do šaten domácí odcházeli s tříbrankovým vedením. Druhý poločas nabídl dramatickou a pohlednou házenou. Celek Brna se snažil snižovat náskok domácích, kteří si své vedení drželi do závěru zápasu. Posledních deset minut patřilo Brnu, které se úspěšně prosazovalo v postupném útoku. Domácí se v útoku začali trápit, a kvůli své uspěchané střelbě dali šanci Brnu na srovnání. V 60. minutě zápasu z proměněné sedmičky srovnal stav brněnský Stein na 22:22. Domácí zkoušeli s výsledkem ještě něco udělat, avšak Brno si remízu pohlídalo. Brněnský celek si díky svému bojovnému výkonu v závěru utkání odvezl z Hranic cenný bod.

Trenéra domácího týmu Jaroslava Hudečka zklamal úvod zápasu I samotný výsledek: “Dneska jsme začali špatně. Byli jsme neagresivní v obraně, jalový v postupném útoku a začali jsme prohrávat 0:3. Stejný obraz hry v koncovce, naše uspěchaná střelba v nepřipravených pozicích. Navíc jsme hráli v pěti a vystřelili jsme úplně zbytečně. Pro mě je to svým způsobem obrovská ztráta po utkáních v Novém Veselí a Frýdku-Místku. Nechci zatratit mančaft, ale měli jsme potvrdit vítězství v posledních dvou utkáních. Dneska jsme měli vyhrát.”

“Určitě se dneska jednalo o velmi kvalitní utkání, kde Hranice potvrdily jejich současnou formu. Jsem rád, že jsme do utkání solidně vstoupili. Vedli jsme, pak bohužel jsme ztratili druhou půlku a nakonec jsme poločas prohráli. Na konci utkání jsme naší morálkou a srdíčkem to dorvali. Děkuju za to klukům, že jsme to nezabalili a nakonec zvládli. Tenhle bod má pro nás stejnou cenu, jako bychom tady vyhráli. Dneska určitě patří poděkovat týmu, že to nevzdal a makal až do poslední vteřiny. Musím taky smeknout před trenérem Hranic Jaroslavem Hudečkem, jak to v Hranicích zvedl a byli na nás výborně připraveni,” podal k hodnocení svůj pohled trenér Brna Pavel Hladík.

 

SHC Maloměřice – HCB Karviná 27:42 (10:19) – statistiky

Tým Maloměřic vstoupil do zápasu s odhodláním napravit vysokou prohru z Plzně, ale hosté z Karviné od začátku utkání diktovali tempo a navyšovali skóre. V 15. minutě zvyšoval Široký z rychlého útoku na 11:6 z pohledu Karviné a domácí si vybrali oddechový čas. Nápor hostujícího týmu ale nezastavili a ti odskočili na poločasový výsledek 19:10 pro Karvinou. Druhý poločas pokračoval v nastaveném trendu a hosté si v klidu dokráčeli pro pohodlné vítězství 42:27 i přesto, že dali příležitost všem převážně mladším hráčům z kádru.

Michal Brůna, trenér Karviné, byl spokojený jak s přesvědčivou výhrou, tak zapojením všech hráčů. "Zápas splnil účel, v jaký jsme doufali, zahráli si mladí kluci z širšího kádru a dokráčeli jsme k poklidnému vítězství."

Zcela opačně přirozeně hodnotili zápas domácí. "Z naší strany jednoznačná nespokojenost s výkonem, byla tam velká série technických chyb, po kterých jsme inkasovali snadné góly z rychlých protiútoků a soupeř nám hodně odskočil. Nefungovala nám absolutně obrana tak, jak jsme chtěli, byla špatná spolupráce dvojic hráčů. Karviná hrála vysunutou obranu a my jsme se v útočné fázi nedokázali prosazovat. Za mě tedy velká nespokojenost vepředu i vzadu. Od tohoto musíme rychle opustit," řekl trenér Maloměřic Vít Musil.

 

KH ISMM Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 29:36 (15:16) – statistiky

Lepší vstup do utkání zažili domácí, kteří už během devíti minut získali čtyřbrankový náskok 7:3. V patnácté minutě odskočila Kopřivnice dokonce na 12:7 a pětibrankový odstup držela ještě ve 20. minutě, potom ale přišel zlom, hosté se rozehráli a domácí inkasovali hned šest branek v řadě, přičemž sami se nedokázali prosadit ani jednou. Na konci prvního poločasu se tak hostům poprvé podařilo překlopit nejtěsnější vedení. Po změně stran Lovci převzali otěže utkání, v jednu chvíli vedli dokonce o devět branek. Domácí se ještě v závěru dotáhli na rozdíl pěti branek, Lovosice ale drama nepřipustily a zvítězily 36:29.

Jan Landa, trenér HK FCC Město Lovosice neskrýval po zápase spokojenost, Lovci se radovali z "venkovních" bodů: "Samozřejmě vládne spokojenost, protože my jsme určitě po víc jak dvou letech vyhráli těžký zápas venku, takže pro nás je to taková vzpruha do dalších bojů. Ale na druhou stranu se musí jet dál a výhru nechci nijak přeceňovat. Každopádně, podali jsme výkon dle mých představ. Kluci bojovali a hráli jako jeden mančaft a ačkoliv se to od začátku nevyvíjelo dobře, tak kluci neustále věřili. A když už jsme to dokázali zlomit, tak jsme hráli zkušeně. Přesně jak by měl tým hrát. To nám třeba v posledním zápase chybělo."

"Gratuluji Lovosicím k vítězství po 2,5 letech venku. Je velká škoda, že to bylo u nás a před prázdnými tribunami. My jsme nezvládli druhý poločas. Myslím si, že jsme v prvním poločase byli jednoznačně lepší a rozdíl ve skóre měl být klidně o deset, ale dopadlo to, jak to dopadlo. Ve druhém poločase už kluci byli rozhození kvůli prvnímu poločasu, nicméně to je neomlouvá," komentoval zápas trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský a dodal: "Přišlo mi, že Lovosičtí byli více vyhecovaní a více tomu věřili. My jsme udělali hodně nevynucených chyb a nevyšlo nám vůbec nic. Bohužel to byl takový zápas blbec, který nás jednou za dva měsíce potká. Je to pro nás škoda, ale musíme se zvednout a jít dál. Čekají nás nějaké dohrávky zápasů, které bychom měli zvládnout, abychom se udrželi v čele tabulky. Cíl tedy máme jasný. Zápas si samozřejmě s klukama rozebereme a musíme se do příštího týdne zlepšit."