Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Další odložené utkání Hranic a domácí výhry Kopřivnice a Lovosic

05/12/2021
V pátek a v sobotu přineslo 13. kolo Extraligy mužů jen dvě utkání. Měření Jičína Hranicemi bylo odloženo kvůli karanténním opatřením v týmu Cementu, souboj na Dukle předehrávala Karviná v týdnu a zápasy v Plzni a Brně se budou dohrávat kvůli účasti českých týmů v evropském poháru 7. prosince.

Extraliga mužů - 13. kolo

KH ISMM Kopřivnice – Sokol Nové Veselí 31:25 (15:12)

Povedený vstup do prvního poločasu zažil domácí celek. Ten si během první dvacetiminutovky vybudoval až sedmibrankový náskok. V závěru první půle se ale hosté probrali a do poločasové přestávky odcházeli s přijatelnou ztrátou tří branek 15:12. Po změně stran se Nové Veselí snažilo manko smazat, což se mu postupem času podařilo. Deset minut před koncem svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 22:22 a očekával se dramatický závěr. Ten se ale nekonal, Kopřivnice zvládla závěrečnou desetiminutovku na jedničku a vytvořila si znovu sedmibrankový náskok, který hosté v úplném závěru už jen korigovali na konečných 31:25.

„V dnešním utkání jsme chtěli jednoznačně odčinit prohru, kterou jsme utrpěli s Novým Veselím v podzimní části sezóny. Připravovali jsme se hlavně na to, že musíme vycházet z dobré obrany, protože Veselí má v útočné fázi kvalitní a urostlé hráče. S výjimkou snad jednoho úseku ve druhém poločase, kdy to bylo ale spíš o tom, že jsme neproměnili nějaké šance a Veselí s námi srovnalo krok, jsme splnili vše do puntíku a získali jsme zasloužené a důležité vítězství," hodnotil výkon týmu trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

Peter Kostka, trenér TJ Sokol Nové Veselí, netajil rozhořčení: „Těžko se mi hledají slova. Jsem rozzlobený a zklamaný, neboť dnes jsme si nezasloužili vyhrát. Domácí byli hladovější a za vítězstvím šli mnohem důrazněji a s větším nasazením. Ne, nemůžu říct, že bychom nechtěli, ale dnes mi chyběla větší vůle jít za úspěchem přes bolest a maximální vyčerpání. Prohrávali jsme osobní souboje. V obranné fázi jsme byli zbytečně pasivní a soupeře jsme nechali až luxusně dlouho řešit mnoho situací uvnitř 9m prostoru. Chyběla přerušení, chyběla agresivita, první žlutou kartu jsme dostali až v 19. minutě, což jen potvrzuje má slova. Nevyhrávali jsme individuální souboje na spojkách i v prostoru pivota, nejednou jsme působili statickým dojmem, nešly nám nohy. A až příliš jsme tlačili hru přes střed domácí obrany. Ve druhém poločase jsme se úžasně zvedli a šestibrankové manko nejen stáhli, ale dokonce se dostali i do vedení. Trestuhodně jsme však pokazili přesilovku a domácím darovali dva body. Očekávám adekvátní reakci týmu. Reparát je za týden doma s Duklou. Znovu chci vidět ten natěšený mančaft, který pro vítězství udělá maximum."

Lovci Lovosice – SHC Maloměřice Brno 31:22 (13:13)

Do zápasu nezasáhla kvůli zdravotním problémům trojice Motl – Malý – Bogdanić, naopak svoji premiéru v „A“ týmu si odbyl dorostenec Pavel Vojíř a comeback do české extraligy po 19ti letech si připsal brankář Michal Galia. Zápas měl jasného favorita v podobě domácího celku, ale Lovci svoji roli nedokázali po celý první poločas naplnit. Po úvodní čtvrthodině si sice vypracovali náskok 9:5, ale protože v dalších šesti minutách nedokázali skórovat (a hostující tým naopak čtyřmi góly v řadě vyrovnal skóre na 9:9), byl to domácí trenér Jelínek, kdo si jako první vybíral oddechový čas. Po něm bylo utkání vyrovnané a tři minuty před koncem dokonce Maloměřice o branku vedly. Nakonec ale do šaten o kousek spokojenější odcházeli Lovci, kteří otočili na poločasové skóre 13:12.

Druhý poločas již vyzněl jasněji pro domácího favorita, kterého v brance podpořil Jan Hrdlička a i díky jeho zákrokům vstřelili hosté za úvodních patnáct minut jen tři branky. Lovci navíc trestali chyby Maloměřic a i díky gólům z rychlých útoků vedli ve 46. minutě 22:16. Střetnutí pak již v poklidu dovedli do vítězného konce a s domácí halou se pro rok 2021 rozloučili vítězně.

"Hráče jsme upozorňovali na to, že pokud budeme dělat technické chyby nebo nebudeme proměňovat, udržíme soupeře na dostřel. To se bohužel v první půli stalo. Spokojen jsem s obrannou fází a spoluprací s brankářem. To nám fungovalo dnes velmi dobře, ale limitovalo nás jedenáct technických chyb v první půli. Díky tomu jsme nebyli schopni získat nějaký výraznější náskok a dostat se do pohodovější situace. To se zlomilo ve druhé půli, dostali jsme se do tempa, soupeře donutili k chybám a vstřelili několik branek z rychlého protiútoku. Tím jsme zápas zlomili," řekl po utkání trenér Lovců Roman Jelínek a Jiří Řezník, trenér Maloměřic, doplnil: "Mně se v poslední době hodnotí všechny zápasy stejně. My máme neustále problém s proměňováním šancí a to se opakuje pořád dokola. Hodnocení je netrpělivost v koncovce z naší strany, nedůslednost, to je největší naše bolest. Z druhé půle jsem dne hodně zklamaný."