Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Finále Chance PLAY-OFF Extraligy už v sobotu! Karviná hostí Plzeň, střet rivalů před kamerami ČT Sport

13/05/2022 | soutěže
Oba týmy se spolu setkávají ve finále už počtvrté za sebou. Lepší bilanci má zatím Plzeň, která se bude pokoušet o zlatý hattrick. Karviná západočeského rivala přehrála naposledy v sezoně 2017/18. Válka startuje v sobotu 14. května (17:00) na půdě Baníku. Zápas budete moct naladit na HBBTV a druhou polovinu přímo na ČT Sport po skončení utkání české hokejové reprezentace na mistrovství světa proti Velké Británii. O třetí místo se utká Zubří s Duklou, první duel bronzové bitvy začne o hodinu déle.
Finále Chance PLAY-OFF Extraligy už v sobotu! Karviná hostí Plzeň, střet rivalů před kamerami ČT Sport

FINÁLE: VYUŽIJE KARVINÁ VÝHODU DOMÁCÍHO PROSTŘEDÍ

sobota 14. května (17:00): HCB KARVINÁ – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE (HBBTV od 17:00, ŽIVĚ ČT SPORT 17:30)
středa 18. května (18:00): TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE – HCB KARVINÁ (ČT SPORT HBBTV)
sobota 21. května (17:30): HCB KARVINÁ – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE (ČT SPORT HBBTV)
středa 25. května (17:10): TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE – HCB KARVINÁ
neděle 29. května (16:45): HCB KARVINÁ – TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

První dva celky tabulky základní části se v sezoně potkaly hned třikrát a pokaždé vyhrál domácí tým. V základní části si Talent pohlídal svoji palubovku výhrou 29:25, Karviná zase uspěla těsně 33:32. V semifinále Českého poháru vyhráli plzeňští házenkáři o čtyři branky 26:22.

„Nálada v týmu je výborná. Po dvou infarktových sériích s Brnem i Zubřím se těšíme na finále. S Karvinou se dobře známe, ale určitě se oba celky budou snažit soupeře překvapit. Těch variant už ale moc nezbývá," říká trenér Západočechů Petr Štochl. Rozhodovat bude podle něj koncentrace a dodržení taktiky.

„My nemáme řádné překotné změny kombinací nebo přechodu na jinou obranu. Spíš se vždycky snažíme, aby provedení bylo lepší. Soustředíme se na to, jak ubránit Vojtu Patzela a spolupráci středních spojek s pivoty. V útoku se naopak musíme zaměřit, jak překonat defenzivní pilíře soupeře Soláka a France. Karviná je tlačí na soupeře, musíme udržet vysoké tempo celý zápas. Stav dlouhodobě zraněného Michala Tonara se zlepšuje, ale nejsem schopen říct, kdy bude moct nastoupit. Jinak jsme zdravotně v pořádku,“ dodává Štochl.

Foto: Ivo Dudek (HCB Karviná)

Také na druhé straně panuje natěšenost. „Plzeň znovu potvrdila svou kvalitu a velkou zkušenost. Zubří ji mělo třikrát na lopatě, ale Plzeň opět neskutečným závěrem rozhodujícího pátého zápasu prošla do finále. Ke smůle Zubří si nevšimli rozhodčí, že Šindelář při poslední střele na plus jednu branku pro Zubří, Palátovi málem vyndal zuby. Pokud by si toho všimli, nemohla by Plzeň rozehrát posledních 8 sekund útok 7 na 6 a Zubří by při útoku 6 na 6 mohlo vyrazit před 9m pro přerušení. To však při plzeňském útoku 7 na 6 Havran nemohl, protože by odkryl prostor pro nabíhajícího Nejdla, který by měl pak situaci 3 na 2 na půlce brankoviště. Hráč zápasu Douda, tuto situaci využil a z devíti metrů bravurně zalomenou střelou vyrovnal," popisoval Michal Brůna události, které vedly k postupu Talentu.

„Plzeň tento postup jistě nakopne hlavně psychicky, neboť už byli skoro v bezvýchodné situaci, kterou v závěru opět zvládli. To jen podkresluje, jak zkušeným týmem Plzeň je. Myslím, že ve finále budou rozhodovat maličkosti, brankáři a stávající forma jednotlivých hráčů i rozhodčích,“ dodává trenér Baníku.

A podobný pohled má také Dominik Solák. „Je to tady. Je před námi finále extraligy. Já si myslím že tohle hovoří za vše. Kvůli tomuhle momentu jsme dřeli celý rok. Jdeme se poprat o mistra. Rozhodovat bude spousta faktorů, například momentální forma jednotlivců, fyzické sily ale hlavně nastaveni v hlavě. Jsme připraveni a uděláme všechno pro to, aby tentokrát titul zůstal v Karviné!“

Kapitán Plzně Petr Vinkelhöfer si myslí, že únava nebude rozhodující, i když je znatelná. „Letošní play-off je pro nás extrémně těžká, protože jsme dlouho hráli i evropský pohár. Ale došli jsme až do finále a rozhodně necítíme, že bychom měli splněno. Budeme chtít titul a k tomu musíme v Karviné aspoň jednou vyhrát. My bychom chtěli rozložit zátěž na co nejvíce lidí, abychom hrozili z každého postu. Karviná odehrála méně zápasů, ale nemyslím si, že to bude rozhodující. Konec sezony se blíží, dáme do toho všechno.“

Foto: Ivo Dudek (HCB Karviná)

O 3. MÍSTO: OKLEPE SE ZUBŘÍ PO TĚSNÉ PROHŘE?

sobota 14. května (18:00): HC ROBE ZUBŘÍ – HC DUKLA PRAHA
středa 18. května (18:00): HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ
sobota 21. května (17:30): HC ROBE ZUBŘÍ – HC DUKLA PRAHA
středa 25. května (17:10): HC DUKLA PRAHA – HC ROBE ZUBŘÍ
neděle 29. května (16:45): HC ROBE ZUBŘÍ – HC DUKLA PRAHA

Hořkost muselo spolknout po prohře s Plzní Zubří, které mělo finále na dosah, i tak si však zahraje o medaili. A to s tradičním soupeřem –Duklou. „Čeká nás poslední série letošní sezóny. Stále jde o boj o medaili, takže se chceme dobře připravit a bojovat. Zubří odehrálo skvělé zápasy v semifinále, bohužel nepostoupili. V této sérii zůstávají v roli favorita. Naše letošní vzájemné duely vyzněly ve prospěch Zubří, ale víme, kde jsme byli slabší. Jaro bylo z naší strany velmi dobré. V těchto výkonech chceme pokračovat. Budou rozhodovat maličkosti, to ví oba týmy,“ říká kouč Dukly Michal Tonar, který ještě v minulém ročníku trénoval soupeře.

„Po prohrané sérii s Plzní se hledá jen stěží stoprocentní motivace. Do bojů s Duklou však jdeme s jasným cílem a to převzít bronz. Je to velká zodpovědnost, ale papírové předpoklady hovoří jasně. Musíme být úspěšní. První utkání napojí, jakým směrem by se mohla série ubírat,” komentoval zuberský kouč Peter Dávid.

FOTO: HC Robe Zubří

Vyhrát chce také křídelník Tomáš Mičkal: „Pražská Dukla je určitě těžký soupeř s naším bývalým trenérem. Nám se hodně těžce kouše vypadnutí v semifinále, ale pořád hrajeme o medaili, kterou všichni moc chceme. Věřím, že se dokážeme nastavit v hlavách a v sobotu uděláme společně s našimi fanoušky první krok k medaili.”

První utkání začíná v sobotních 18 hodin na půdě Zubří, pokračuje se ve středu 18. května v Praze.

Foto: HC Robe Zubří