Středeční extraligové dohrávky pro domácí, bodovaly Dukla a Kopřivnice

02/12/2020
Házenkáři KH ISMM Kopřivnice zvítězili v televizní dohrávce STRABAG Rail Extraligy nad Maloměřicemi 28:23 a v tabulce jsou druzí. Také v Praze zvítězili v dohrávce 11. kola domácí, Dukla porazila Nové Veselí.

KH ISMM Kopřivnice - SHC Maloměřice Brno 28:23 (14:10) - statistiky

Do 23. minuty prvního poločasu bylo utkání vyrovnané. Následně se slova ujali domácí, kteří si po čtyřbrankové šňůře vypracovali výraznější náskok a do druhého poločasu vstupovali se čtyřbrankovým vedením (14:10). Po změně stran už hosté nedokázali duel zdramatizovat a Kopřivnice tak zaslouženě zvítězila poměrem 28:23.

„Samozřejmě nás mrzí prohra, protože dneska to byl konečně zápas, který měl z naší strany nějakou šťávu. Oproti předchozím utkáním tam byla vidět výrazně větší bojovnost. Udělali jsme sice spoustu chyb, ale furt jsme bojovali. Takové nasazení hráčů si přesně představujeme. Možná, že kdybychom neudělali nějaké chyby a proměnili šance, tak jsme se dokonce mohli poohlížet po bodech. My ale potřebujeme hrát takové zápasy, ve kterých dokážeme předvést bojovný výkon a potrápit silného soupeře, abychom se od toho mohli odpíchnout. Ještě jednou gratuluji domácím k zisku dvou bodů. Za mě to byl dneska pěkný zápas a dobrá házená," hodnotil Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno.

Lubomír Veřmiřovský, trenér KH ISMM Kopřivnice, si pochvaloval splnění úkolu – získání bodů. Méně spokojený byl s předvedeným výkonem: „Do zápasu jsme vstupovali s cílem získat dva body a dostat maximálně 25 branek. To se nám povedlo udržet, nicméně jsem si myslel, že se psychicky zvedneme, ale nakonec mi připadá, že nastal opak. Kluci mají po pauze na sobě deku a není tam ta lehkost, kterou jsme měli v útoku. Trápí nás to v zápasech a je potřeba se na to dále zaměřit."

HC Dukla Praha - TJ Sokol Nové Veselí 31:27 (15:12) - statistky

V dohrávce 11. kola Extraligy dotlačili k vítězství utkání domácí házenkáři Dukly Praha. Tým Nového Veselí dotíral, střelecky si házenkáři z Vysočiny vedli dobře, dva výpadky je ale stály šanci na dobrý výsledek.

„Je velká škoda, když dáme na Dukle 27 gólů a prohrajeme takovýmto způsobem. Hlavní problém byl opět úsek, který jsme si vybrali v prvním i druhém poločase. Ten úsek měl možná pět minut, které jsme nezvládli. Na hřišti vznikl chaos. V druhém poločase jsme začínali přesilovku, měli jsme ji jednoznačně vyhrát dva nula, vrátit se do zápasu, jít se soupeřem gól na gól. Místo toho jsme se nechali vyloučit my a v oslabení, které není důležité vyhrát, stačí ho neprohrát, dostaneme dva góly do prázdné brány, kdy úplně netakticky a zbytečně chceme jít do nepřipravené koncovky, když hrajeme bez brankáře, a to nás potom položilo,“ líčil trenér Nového Veselí Peter Kostka a dodal: „Já si nemyslím, že jsme hráli špatně, pokoušeli jsme se o rychlou hru. Potřebujeme hlavně ještě zvýšit konkurenci na spojkách, protože se to nedá hrát se třemi hráči i na pozici zadáků v obraně i tahat protiútok, protože potom ty síly chybějí. A rozhodně samozřejmě ještě potřebujeme kvalitu na křídlech, protože tam to dnes opět nebylo tak úspěšné, jako jsme chtěli.“

Dukla byla spokojenější. „Pro mě určitě důležité vítězství, myslím si, že pro celý tým, protože jsme se potřebovali udržet v play off, potřebovali jsme dnes získat dva body. Řekl bych, že v určitých fázích zápasu jsme předváděli ten výkon z předchozích zápasů, jako v druhých poločasech s Karvinou a Maloměřicemi. Dost často nás srážela koncovka, dali jsme asi deset tyček, což je velká škoda, protože ten zápas jsme měli, z mého pohledu, pod kontrolou. Vystřídali jsme obranný systém 0-6, 1-5. Ta 1-5 dělala soupeři větší problémy, a kdybychom měli lepší efektivitu střelby, tak si myslím, že bychom měli ten zápas pod kontrolou ještě víc, hodnotil Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha. „Ale tohle je cesta, kterou chceme jít, hrát rychlou, dynamickou házenou s malým počtem technických chyb. A pokud zlepšíme koncovku, tak si myslím, že můžeme hrát s úplně každým. Takže za mě spokojenost a jsem rád, že jsme získali dva body,“ dodal dukelský trenér.