Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Hranice vyhrály podruhé v sezoně, ovládly dohrávku 12. kola. Maloměřice zůstávají poslední

21/12/2021 | soutěže
V úterní dohrávce 12. kola Extraligy došlo na důležitý souboj celků ze spodního patra tabulky. Po vyrovnaném průběhu byly nakonec šťastnější Hranice, které zapsaly druhou výhru v sezoně a udržely soupeře z Maloměřic pod sebou na poslední příčce. Cement vyhrál 24:22.
Hranice vyhrály podruhé v sezoně, ovládly dohrávku 12. kola. Maloměřice zůstávají poslední

TJ CEMENT HRANICE – SHC MALOMĚŘICE BRNO 24:22 (14:11) | 17.12.2021

Utkání odstartovali lépe domácí, kteří se v osmé minutě poprvé dostali do dvougólového náskoku. Maloměřicím nepomohly ani dvě branky Lukáše Koubka, jenž se během duelu prosadil celkem šestkrát, zároveň ale vyfasoval také dva dvouminutové tresty.

Brněnští nepříznivě vyvíjející se skóre dokázali dotáhnout díky využité přesilovce po faulu Jakuba Padalíka (1-0) a následné brance Františka Geista. Time-out domácího kouče Jaroslava Hudečka ovšem jeho tým nabudil, slepené branky Marka Vincoura a Luďka Piwka vrátily náskok Hranicím. Hosté ho opět dotáhli, aby o něj posléze zase přišli. Závěr první půle patřil Cementu, který se třikrát prosadil a vytvořili si vedení 14:11.

Druhá půle začala gólovou přetahovanou, jíž hned třikrát Maloměřičtí využili ke snížení rozdílu na jedinou branku. Ani jednou se jim však nepovedlo dotáhnout stíhající jízdu k remíze.

Blízko měl brněnský celek k vyrovnání i v samotném závěru. Během 55. minuty sice Vít Kučera neproměnil sedmimetrový hod, pak ale snížili stav na 22:23 Lukáš Koubek a František Geist. Maloměřičtí měli ještě minutu a půl na další kýženou branku, ovšem Jan Zbránek na druhé straně palubovky dění definitivně rozsekl. Hranice zapsaly druhou výhru v sezoně, hosté naopak zůstávají poslední.

Foto: Jan Smékal/Hranice