Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Smetková o finále MOL Ligy: Nervozita stoupá, ale zatím to zvládám dobře. Chceme se prezentovat rychlou házenou

13/05/2022 | soutěže
Do finále vstoupí jako favoritky. Most se bude pokoušet o devátý triumf v řadě, soupeřem mu bude Plzeň. „Budeme se chtít prezentovat – stejně jako v předešlých zápasech – rychlou házenou, chceme se snažit vyvarovat zbytečných chyb a proměňovat šance," říká 21letá pravá spojka Valerie Smetková. Ta zažije s Baníkem finále podruhé.
Smetková o finále MOL Ligy: Nervozita stoupá, ale zatím to zvládám dobře. Chceme se prezentovat rychlou házenou

Začínáte v Plzni, která přehrála Kynžvart, co od soupeře čekáte?
Očekávám poměrně vyrovnané zápasy, Plzeň se na nás poctivě připraví. Olomouc nám nedala nic zadarmo a myslím, že to Plzeň bude mít stejně.

V dresu DHC řádí Veronika Galušková, v semifinále dala 19 gólů, stala se i nejlepší střelkyní základní části. Připravujete se na ni a bude jedním z cílů ji zastavit?
Samozřejmě se budeme snažit, abychom od ní dostaly co nejméně gólů. V týmu mají ale určitě i další kvalitní hráčky, na které bude potřeba si dát pozor.

Počítám, že o motivaci se nemusíme bavit. Každopádně jaké jsou plány do finále? Hrát svoji hru a potvrdit roli favoritek?
Budeme se chtít prezentovat – stejně jako v předešlých zápasech – rychlou házenou, chceme se snažit vyvarovat zbytečných chyb a proměňovat šance. Roli favoritek budeme chtít určitě potvrdit.

V posledním zápase jste nasázela sedm branek. Povedený výkon určitě budete chtít přenést i do finále, jak se na něj připravujete?
Byla bych ráda, kdyby se mi dařilo střelecky jako v posledním zápase. Na finále se připravujeme standardně, možná jen trošku víc sledujeme videa a rozebíráme taktiku.

Co pro vás osobně finále znamená? Stoupá nějak nervozita s blížícím se začátkem, dodržujete své rituály, nebo se připravujete naopak stejně a nevnímáte nic okolo?
Čeká mě mé druhé finále, první jsem měla možnost zažít minulý rok. Nervozita stoupá, ale zatím to zvládám dobře. Pár rituálů mám a a poctivě je dodržuji.