Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Hurá do školky! V Plzni si házenou užívají nejmenší házenkáři

06/10/2021 | mládež
Po náročném létě plném outdoorových náborových akcí se házenkářský život pomalu ale jistě přesouvá do hal i tělocvičen. Kromě klasických ukázkových hodin na základních školách se Plzeňský krajský svaz házené zaměřil i na mateřské školky.
Hurá do školky! V Plzni si házenou užívají nejmenší házenkáři

 

Akce zatím probíhá ve dvou školkách a z celkového počtu asi 150 dětí se zúčastnila zhruba polovina.

První mateřskou školou, která se do projektu zapojila, byla 78. Mateřská škola. Již třetí pondělí po sobě přijel pro děti autobus a odvezl je do nově otevřené sportovní haly Prokopávka. Zde se jim věnovala nejen krajská trenérka, ale také aktivní hráčky DHC Plzeň a hráči Talentu Plzeň.

 

 

Zejména v prvních dvou hodinách byla na dětech vidět trochu neohrabanost. Některé z nich zřejmě nejsou na pohyb příliš zvyklé a s hraním s míčem nemají skoro žádné zkušenosti. Postupně se ale zlepšují. Důležité je, že je cvičení baví. Někdy převládá soutěživost, a tak trenérka a asistenti mají co dělat, aby krotili elán malých cvičenců.

 

 

Druhou mateřskou školkou, která se do projektu připojila, je 87. MŠ. Její děti mají za sebou teprve první hodinu. Ta proběhla v nafukovací hale na Bolevecké ZŠ. Všech 12 předškoláků sportovalo s nadšením. Nejvíce je bavila hra na veverky.

 

 

V obou školkách budou hodiny pokračovat nejméně do konce roku 2021.