Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Knedlíková po čtvrtém triumfu v Lize mistryň: Každé Final4 má jiný příběh, tahle covidová cesta nebyla jednoduchá

01/06/2021 | zahraničí
Covid komplikoval Kristiansandu celou sezónu v Lize mistryň, teď norskému šampionovi Vipers Kristiansand a jeho hvězdám nedovolí ani pořádné oslavy. Janu Knedlíkovou, křídelnici české reprezentace, to ale příliš netrápí. Se spoluhráčkami si je v komorní podobě užila v Budapešti v hotelu i tak, vždyť pro ni samotnou byly oslavou už čtvrtého vítězství v nejprestižnější klubové soutěži světa v kariéře. Den po vrcholu sezóny, v němž se blýskla i skvělým střeleckým výkonem, zářila radostí.
Knedlíková po čtvrtém triumfu v Lize mistryň: Každé Final4 má jiný příběh, tahle covidová cesta nebyla jednoduchá

 

Jaké byly vaše pocity po vítězném zápase?

Až dneska, den po zápase, si začínám pořádně uvědomovat, co se o víkendu stalo. Jsem strašně ráda, že se nám to podařilo. Celá sezóna byla i letos jeden velký otazník, nevěděly jsme, jak se budou vyvíjet covidová opatření. Některé týmy k nám dorazily s pozitivním nálezem, takže se zápasy odehrát nemohly, po Novém roce dokonce došlo k pozastavení sportu v celém Norsku, takže my jsme museli většinu zápasů Ligy mistrů odehrát na hřišti soupeře nebo na neutrální půdě, i přesto všechno se nám podařilo se do Final4 nejen dostat, ale i ho vyhrát. Jsem i proto ohromně šťastná, protože ta cesta nebyla jednoduchá.

 

Je to váš čtvrtý titul! Takový úspěch se nepodařil žádnému jinému českému házenkáři či házenkářce. Jak tohle vnímáte?

Celá soutěž Ligy mistryň je neskutečný zážitek. A dostat se do Final4 a ještě ho vyhrát je opravdu nezapomenutelné! Jsem hrozně ráda a moc si toho vážím, že jsem tuhle soutěž mohla s týmy, ve kterých jsem působila a působím, vyhrát už počtvrté.

 

Foto: EHF Champions League

 

Navíc jste byla na hřišti i výraznou střeleckou postavou. Dala jste šest gólů. Byl to pro vás osobně vydařený zápas? Třeba až tak, že bude patřit k těm, na které budete jednou hodně vzpomínat?

Každé Final4 má za sebou jiný příběh, jiný průběh. To dělá každý zápas nezapomenutelným. Hrát v takové atmosféře, v takové aréně, za pozornosti tolika médií, je nezapomenutelná zkušenost. Já se v každém takovém zápase snažím týmu pomoci nejvíc, jak můžu a jsem ráda, že letos to mohlo být rovnou šesti góly.

 

Jak vnímá úspěch Vipers jako klub? Je to historický moment, že?

Před sezónou jsme si dali za cíl postup do Final4. A nakonec jsme ho dokonce vyhrály. Pro klub je to jednoznačně obrovský úspěch, největší v jeho historii. Teď tím proto žije nejen celý tým, ale opravdu celé město.

 

 

Jaké byly nebo ještě budou oslavy?

Už po zápase po návratu na hotel jsme si to pěkně užily, i když v naší uzavřené bublině. Jinak to oslavit nejde. Kvůli covidovým restrikcím oslava zůstala jen na území Maďarska, protože teď celý tým čeká karanténa v Norsku, takže to nám další oslavy neumožní. A ani po karanténě asi nebude žádné shromažďování možné. Na tom ale tolik nezáleží. My jsme si s holkama užily celou sezónu a přineslo to tenhle úspěch. To je největší odměna.

 

Pro příští sezónu bude cílem obhajoba? A pro vás přidání pátého titulu do sbírky?

Teď je teprve čas si oddechnout, zhodnotit, co máme za sebou. Takže do další sezóny ještě moc vyhlížet nechci. A rozhodně nechci vypadat jako nějaká sběratelka titulů. Vždycky se snažím soustředit na cestu, ne na ten cíl. Posouvat se od zápasu k zápasu. Náš tým čeká pro příští sezónu spousta změn, proto nechci předbíhat, ale vím, že uděláme všechno pro to, abychom titul mohly obhájit.

 

Účast á výsledky Jany Knedlíkové ve Final4 Ligy mistryň

2015/2016 Györi Audi ETO KC, 2. místo

2016/2017 Györi Audi ETO KC, 1. místo

2017/2018 Györi Audi ETO KC, 1. místo

2018/2019 Györi Audi ETO KC, 1. místo

2019/2020 - zrušeno kvůli pandemii

2020/2021 Vipers Kirstiansand, 1. místo