Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MS U20: Česko – Angola 25:36. První prohra, o postup si národní tým zahraje v přímém souboji s Rumunskem

24/06/2022 | reprezentace
Těžká porážka. Juniorky nestačily ve svém druhém utkání mistrovství světa na Angolu vysoko 25:36. Africký mistr si vytvořil tříbrankový náskok už v prvním poločase, druhou půli pak jednoznačně ovládl. Češky si o postup ze skupiny E zahrají v přímém souboji s Rumunskem v sobotu od 16:30.

Před národní týmem ležel jasný cíl, výhra by znamenala jistotu postupu do další fáze turnaje, v Celje se ale nakonec psal úplně jiný příběh. Skóre sice otevřela po třech minutách hry Cholevová, na kterou navázaly Kuxová s Königovou, z nervózní přetahové v úvodní fázi duelu ale těžily hlavně soupeřky.

Ve 12. minutě se dostal poprvé africký celek do vedení zásluhou Tati a Češky od té doby už jen dotahovaly. Na 12:13 snížila z levého křídla Kubálková, před přestávkou však skórovaly ještě Marcos, Epalanga a nejlepší střelkyně Angoly, šestibranková Pascoal.

„Měly jsme videa, přesně jsme věděly, co budou hrát a to také hrály. Nevím, co se stalo. Byl to náš nejhorší výkon v juniorské reprezentaci. Omlouváme se všem, doufáme, že se to nebude opakovat," komentovala průběh střetnutí Charlotte Cholevová. „Musíme to hodit za hlavu, takové zápasy se zkrátka stávají. Máme dobrý tým na to, abychom se zvedly a předvedeme ten nejlepší výkon, který můžeme předvést. Věřím, že to dopadne.“

S ubíhajícím časem se na národním týmu výrazně začala podepisovat nervozita. Vostárkovou ve 40. minutě skvěle vychytala gólmanka Mpangu, která si poradila i s následným pokusem nejlepší střelkyně utkání, desetigólové Cholevové. Neúspěšná akce jako kdyby vystihla průběh celého druhého poločasu, v ofenzivě se Češkám nedařilo držet tempo Angoly, která těžila hlavně z precizní spolupráce s pivotkami. Na ni se národnímu týmu v obraně nepovedlo najít recept až do závěrečného hvizdu.

Gólový půst trvající od 42. do 51. minuty ukončila až Hejlová, to už byl ale rozdíl desetibrankový. Národní tým zaznamenal jen 44% úspěšnost střelby a z africké gólmanky Domingas Mpangu udělal nejlepší hráčku zápasu.

Juniorská reprezentace se tak o postup porve v sobotním klíčovém střetnutí skupiny E s Rumunskem (16:30), potřebuje vyhrát o osm branek. „Byl to totální týmový kolaps. V podstatě nám na hřišti nevycházelo vůbec nic, ať už jsme zkoušeli jakoukoliv obranu, střídat a točit hráčky, zápas byl, jak se říká, zápas blbec a za to bychom se asi měli našim fanouškům omluvit. Tým dnes zkolaboval, na druhé straně musím říct, že jsme se připravovali na to, abychom ubránili střed obrany. Věděli jsme, že tam bude Angola nejvíc nebezpečná. ZKoušeli jsme si to na tréninku, přes videorozbory, snažili jsme se tým připravit, ale právě v této činnosti jsme totálně selhali. Nejistota z obrany se pak promítala do celého projevu. Zápas tedy skončil jednoznačnou prohrou, máme za sebou sebekritickou poradu, udělali jsme za tím tlustou čáru a začínáme pracovat na přípravě na Rumunsko," řekl po utkání hlavní trenér Dušan Poloz.

Česko – Angola 25:36 (13:16)

Česko: Spurná, Malá – Königová (1), Melicharová, Daňková (2), Farářová, Kuxová (4), Roupcová, Vostárková (1), Holeňáková (1), Drozdová, Kroftová (2), Kulbálková (2), Cholevová (10), Smějová (1), Hejlová (1)

Angola: Mpangu, Miguel – Mario (7), Tati (3), Manuel, Rosario (3), Belo (4), Mutemeca (1), Lopes, Marcos (2), Castro (6), Salgado (1), Epalanga (1), Pascoal (6), Pedro, Masseu (2)