Juniorky skončily na EURU desáté, v posledním zápase podlehly Norsku

17/07/2021
Poprvé Norsko porazily, podruhé severskému soupeři už Češky podlehly. Se šampionátem se tak loučí ziskem desátého místa.

Úvodních dvacet minut byla hra vyrovnaná a Češky se dokonce držely v mírném vedení, pak ale přišla slabá pětiminutovka, během které Norky odskočily do čtyřbrankového vedení a ani po poradě v oddechovém čase se Češky na soupeře nedotáhly. Naopak, o poločase prohrávaly už o sedm branek 8:15.

Ve druhé půli česká ztráta ještě narostla. Soupeře dělilo dokonce deset gólů. Český tým ale postupně nelichotivé manko stahoval především zásluhou Cholevové a nakonec se týmy rozešly za výsledku 33:27 pro norský celek. Češky tak nakonec berou desáté místo, Norky končí deváté.

Utkání o 9. místo: Norsko – Česká republika 33:27 (15:8)

Königová 2, Holečková 1, Daňková, Farářová 5, Kuxová 2, Kubálková 1, Vostárková 2, Štipčáková, Poláková 1, Koudelková, Smějová 1, Lásková, Cholevová 8, Machačová, Malá, Hejlová 4.