Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Juniorky čeká kemp v Luhačovicích, s předstihem se chystají na MS 2022

01/10/2021
Juniorské reprezentantky se pod vedením trenéra Dušana Poloze budou v Luhačovicích společně připravovat na úvodním kempu sezóny. Chybět budou některé opory, které si výkony řekly o nominaci do A týmu.
Juniorky čeká kemp v Luhačovicích, s předstihem se chystají na MS 2022

 

„Během roku máme dva hlavní úkoly. Ten první a pro českou házenou zásadní je, abychom nachystali co nejvíce hráček pro A tým žen nejen do budoucna, ale aby už i letos některé z nich svými stabilními výkony vyvolaly zájem trenérů v dospělé kategorii. Druhým cílem je samozřejmě příprava na vrchol sezony v podobě MS W20, které nás čeká v létě roku 2022, přičemž tento šampionát bude současně poslední akcí a vrcholem této kategorie,“ říká trenér týmu Dušan Poloz.

Že se již nyní daří naplňovat první ze stanovených cílů je patrné z nominace. „Charlotte Cholevová a Míša Malá budou na začátku akce k dispozici u A týmu žen a k nám se připojí až později. Navíc je možné, že se po příletu A týmu z Francie k seniorskému výběru opět připojí pro přípravu na Chorvatsko. Kvůli klubovému i reprezentačnímu vytížení v našem týmu dostala volno Kristýna Königová, nakonec si ale i ona vysloužila pozvánku na úvod kempu seniorského výběru. Nově zkoušíme na pozici křídla také Adélu Pazderovou,“ jmenoval konkrétní příklady trenér Poloz. Kvůli zranění se kempu nezúčastní Anežka Farářová.

„Z herního hlediska budeme nadále rozvíjet a zdokonalovat naši obranu 0:6, trochu změníme přechod do druhé vlny a v postupném útoku se budeme věnovat a drilovat jen jeden herní systém s více variantami. K tomu nám do pomůžou 3 zápasy s Olomoucí, Zlínem a rakouským Eggenburgem,“ nastínil plán přípravy Poloz a dodal: „Věnovat se budeme i silové přípravě a kontrole plnění individuálních plánů, na které budeme navazovat jak na srazu, tak i v programingu na další období.“

 

Nominace pro přípravný kemp 4. – 10. října 2021, Luhačovice:

Daňková Michaela (Handball club Zlín, z.s.), Drozdová Lucie (DHC Plzeň), Fleková Lucie (SHK Kunovice), Hejlová Štěpánka (DHK Zora Olomouc), Holečková Veronika (DHC Slavia Praha), Holeňáková Denisa (DHC Slavia Praha), Cholevová Charlotte (DHK Baník Most, s.r.o.), Kubálková Klára (DHK Zora Olomouc), Kuxová Natálie (DHK Zora Olomouc), Lásková Pavlína (DHC Plzeň), Machačová Monika (DHK Zora Olomouc), Malá Michaela (DHC Plzeň), Pazderová Adéla (DHK Baník Most), Poláčková Anita (DHK Zora Olomouc), Poláková Marie (DHK Baník Most, s.r.o. ), Smějová Michaela (Tatran Bohunice), Srpová Adéla (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Vostárková Tereza (DHC Slavia Praha)