Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Juniorky trénovaly v Luhačovicích, za týden stihly deset tréninků a tři přípravná utkání

12/10/2021
Nabitý týden juniorské reprezentace. Na kempu v Luhačovicích se věnovali inovacím v obraně pivotů a spojek, přechodu do druhé vlny a novinky si ozkoušely v měření s ligovými soupeři. V listopadu už je budou čekat atraktivní mezinárodní prověrky.
Juniorky trénovaly v Luhačovicích, za týden stihly deset tréninků a tři přípravná utkání

 

Bezprostředně před kempem vypadly z nominace některé hráčky, které se zranily v posledním ligovém kole před reprezentační přestávkou, některé další členky týmu onemocněly v průběhu kempu. Nakonec se tak místo 19 hráček připravoval v Luhačovicích tým v počtu 16 či 15 hráček. Přesto si trenér výkony i nasazení týmu pochvaloval. „Tréninkový objem jednotek byl velký a informací bylo spousta, do hráček se snažíme dostat maximum věcí o mezinárodní házené, přípravě pro A tým či práci v evropských klubech. Trénujeme tak trochu jinak, než v jejich domácích klubech a i proto si myslím, že jsou kempy pro hráčky přínosné,“ řekl trenér juniorek Dušan Poloz.

Tréninkový plán byl opravdu našlapaný. „Absolvovali jsme dva silové tréninky, jeden atletický a sedm herních. Odehráli jsme tři zápasy a to proti týmům Olomouce, Zlína a rakouského Eggenburgu,“ vyjmenoval Poloz. „Děkujeme klubům za to, že jsme vůbec mohli hrát, ale setkávání s reprezentačními týmy na mezinárodní úrovni nám chybí. Hráčky se musí porovnat s mezinárodní házenou a svými zahraničními vrstevnicemi,“ říká Poloz a vysvětlil: „Na začátku podzimu měly zjevně všechny týmy obavy z pandemické situace a cestování a nebylo tak možné soupeře dohodnout. Mnohem lepší to bude v listopadu v Chebu, kdy se nám podařilo dojednat atraktivní soupeře a pak na jaře, kdy jsme si zajistili pozvánku na silně obsazený turnaj v Rumunsku.“

V Chebu se juniorky poměří s kvalitními soupeři – seniorské týmy nastupující na tradičním turnaji O štít města Chebu Island, Švýcarsko a Norsko, s sebou přivezou i své mladší nástupkyně. „Tohle je pro hráčky velmi důležité, aby získávaly mezinárodní zkušenosti. A na turnaji v Rumunsku nás pak čeká evropská špička – Dánsko, Francie a Rumunsko. Taková konfrontace tři, čtyři měsíce před mistrovství světa pro nás bude důležitým ukazatelem toho, jak na tom jsme.“

Ale zpět k Luhačovicím. Přestože se Češky utkaly pouze s klubovými protivníky, byl trenér Poloz spokojen. „I tak jsme odehráli tři zápasy, které byly důležité pro ověření toho, co jsme v trénincích natrénovali. Zaměřovali jsme se především na obranu 0 – 6 a jisté novější postupy v bránění pivota. Snažili jsme se inovovat postupy, jak pokrýt situaci dvě na dvě v pozici spojka – pivot a chtěli jsme po hráčkách celkovou větší agresivitu, dynamičnost a kreativitu v obraně. V určitých pasážích se to podařilo, v některých ne, bylo tak střídavě oblačno. Ale bylo to něco nového, takže jsme v procesu učení,“ dodal Poloz a přiblížil i další náplň herní přípravy: „Zjednodušili jsme přechod do druhé vlny, to ale kladlo větší nároky na fyzickou kondici, takže nám zase chvilku trvalo, než si to sedlo a hráčky se dobře zorientovaly. V postupném útoku jsme pak zavedli jednu novou šablonu a její varianty, kterými jsme hráčkám trošku zasukovali hlavy, ale i to si hráčky do budoucna zautomatizují a budou řešit situace jednoduše a přirozeně.“

„S přibývajícími objemy tréninků a zápasů nám docházela energie, to je ale pochopitelné, celkem měly hráčky za sebou deset tréninků a tři utkání v sedmi dnech. Věřím ale, že to je opět něco, co hráčkám pomůže k dalšímu rozvoji v reprezentaci i v klubech,“ dodal závěrem spokojeně trenér.

 

Nominace pro přípravný kemp 4. – 10. října 2021, Luhačovice:

Daňková Michaela (Handball club Zlín, z.s.), Drozdová Lucie (DHC Plzeň), Fleková Lucie (SHK Kunovice), Hejlová Štěpánka (DHK Zora Olomouc), Holečková Veronika (DHC Slavia Praha), Holeňáková Denisa (DHC Slavia Praha), Cholevová Charlotte (DHK Baník Most, s.r.o.), Kubálková Klára (DHK Zora Olomouc), Lásková Pavlína (DHC Plzeň), Machačová Monika (DHK Zora Olomouc), Malá Michaela (DHC Plzeň), Pazderová Adéla (DHK Baník Most), Poláčková Anita (DHK Zora Olomouc), Smějová Michaela (Tatran Bohunice), Srpová Adéla (TJ Sokol Lázně Kynžvart), Vostárková Tereza (DHC Slavia Praha)