Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mladé hráčky Zory sbírají zkušenosti v juniorské reprezentaci

05/01/2021 | reprezentace, ostatní/různé, soutěže
Začátkem nové sezóny rozšířilo kádr A-týmu žen v klubu DHK Zora Olomouc několik hráček hrajících převážně kategorii staršího dorostu. Čtveřici těchto hráček můžeme vidět také v dresu juniorské reprezentace. Aktuální situace neumožňuje další reprezentační srazy, ale hráčky dostaly alespoň možnost zasáhnout do některých utkání nejvyšší ženské soutěže.
Mladé hráčky Zory sbírají zkušenosti v juniorské reprezentaci

Mezi čtveřici hráček patří Anita Poláčková, Štěpánka Hejlová, Natálie Kuxová a Monika Machačová. A-tým doplnila také Klára Kubálková a Claudie Roupcová. Většina těchto hráček v posledních kolech zasáhla do utkání MOL ligy a připsaly si také své první branky nebo důležité chycené střely. Aktuální situace bohužel neumožňuje děvčatům nastupovat za jejich dorostenecký tým a ani účastnit se dalších reprezentačních srazů, ale s nástupem v dresu A-týmu Zory neměly žádné větší problémy a tým kvalitně doplnily. Hráčky zasáhly například do posledního vydařeného utkání proti DHC Slavia Praha nebo nedávnému utkání v Hodoníně či Mostě. Tato příležitost obnáší samozřejmě pravidelné testování s celým týmem.

Čtveřici reprezentantek jsme mohli naposledy vidět při přátelskému dvojutkání proti Polsku, kdy podlehly naše děvčata polskému celku nejprve 21:28 a ve druhém utkání 19:23. Z hráček Zory se nejvíce dařilo Natálii Kuxové. Další reprezentační srazy byly bohužel zrušeny či přesunuty, stejně tak jako plánované MS, které se mělo konat v Číně. Většina mladých reprezentantek již nastupuje za některý z A-týmů v MOL lize, ostatní si však musejí vystačit s individuálním tréninkem a vlastní iniciativou nepřestávat trénovat a čekat, co bude dál. Věříme, že se situace brzy zlepší a i tyto mladé hráčky budou moct zase normálně trénovat, jak jsou zvyklé.