Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Přehledně: Jak dopadly nejvyšší soutěže mužů a žen?

03/06/2021
Jak vypadá konečná tabulka MOL ligy i pořadí po bojích STRABAG Rail extraligy? Kdo dominoval tabulkám střelců a kdo byl nevíce trestaným hráčem v soutěži? Vše najdete v souhrnném přehledu.
Přehledně: Jak dopadly nejvyšší soutěže mužů a žen?

 

V ženské MOL lize dominoval Most. A to jak ve společné česko-slovenské části, tak i v boji o titul národního mistra. Za celou sezónu Most prohrál jen dvě utkání. Trojice dalších českých týmů sehrála dramatický souboj o zbývající medailové pozice a zatímco Olomouc klesla z původně druhé příčky mezi českými týmy po základní části až na konečnou čtvrtou příčku, Slavia si polepšila ze třetího místa na druhé a Poruba si zajistila medaili za třetí místo.

V play out dominoval Písek, ani jednou neprohrál a přeskočil tak v konečné tabulce Zlín. Hodonín ani Plzeň svou pozici v tabulce českých týmu nezlepšily.

 

 

Pořadí českých týmů v MOL lize žen

1. DHK Baník Most

2. DHC Slavia Praha

3. Sokol Poruba

4. DHK Zora Olomouc

5. Sokol Písek

6. Handball PSG Zlín

7. DHC Plzeň

8. HK Hodonín

 

Konečné pořadí o mistra Slovenska

1. Iuventa Michalovce

2. HC DAC Dunajská Streda

3. HK Slovan Duslo Šaľa

4. ŠŠK Prešov

 

 

Statistiky českých týmů

Nejvíce nastřílených branek – DHK Baník Most 848 branek

Nejméně nastřílených branek – HK Hodonín 602 branek

Nejlepší střelkyně – 1. Tereza Pokorná (Sokol Písek), 2. Veronika Galušková (DHC Slavia Praha), 3. Dominika Zachová (130 branek)

Nejvíce trestů – Andrea Vlachová (DHC Plzeň), Zemanovičová Barbora (Handball PSG Zlín), Borovská Michaela (DHK Baník Most)

 

 

Finálový boj v extralize ovládla Plzeň. Ta do play off vstupovala z druhé příčky za vedoucí Karvinou a při konečné dělbě medailí si nakonec pozici prohodily. Dukla naopak svou třetí příčku po základní části v play off potvrdila, stejně jako čtvrté Lovosice.

Dalším umístěním play off a nadstavba pořádně zamíchaly. Frýdek-Místek se propadl z páté příčky až na osmou, Jičín ze šestého místa na sedmé. Naopak skokanem play off bylo jednoznačně Zubří, které ve čtvrtfinále trápilo Karvinou a nabuzené dobrými výkony si pak došlo pro konečné páté místo. Svou pozici tak vylepšilo rovnou o čtyři příčky. A polepšila si i Kopřivnice. Ze sedmého místa poskočila na na šesté.

 

 

To na pořadí na 9. až 12. místě se nezměnilo nic. Královo Pole udrželo devátou příčku, sousedé z Maloměřic skončili poslední. Svou pozici si podržely i Hranice, které skončily desáté, Nové Veselí jedenácté.

 

STRABAG Rail extraliga po play off

1. Talent tým Plzeňského kraje

2. HCB Karviná

3. HC Dukla Praha

4. HK FCC Město Lovosice

5. HC ROBE Zubří

6. KH Kopřivnice

7. HBC Ronal Jičín

8. SKP Pepino Frýdek-Místek

9. SKKP Handball Brno

10. TJ Cement Hranice

11. TJ Sokol Nové Veselí

12. SHC Maloměřice Brno

 

Nejvíce nastřílených branek – HCB Karviná 1091 branek

Nejméně nastřílených branek – SHC Maloměřice 664 branek

Nejlepší střelci – Vojtěch Patzel (HCB Karviná) – 270 branek, Matěj Klíma (HC Dukla Praha) – 208 branek, Dominik Solák (HCB Karviná) – 194 branek

Nejvíce trestů – Dominik Solák (HCB Karviná), Filip Hardt (KH Kopřivnice), Erik Žvak (SKKP Handball Brno)