Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V Ústí nad Labem proběhla krajská kvalifikace házenkářského desetiboje mladších žákyň

07/03/2022 | mládež
Přinášíme vám krátké shrnutí krajské kvalifikace o postup do regionálního kola házenkářského desetiboje mladších žákyň. Ve kterém se utkají výherci krajských kvalifikací z Ústeckého, Libereckého a Pražského kraje.
V Ústí nad Labem proběhla krajská kvalifikace házenkářského desetiboje mladších žákyň

V neděli 6. března 2022 pořádal Ústecký krajský svaz házené v Ústí nad Labem krajskou kvalifikaci Házenkářského desetiboje pro týmy mladších žákyň.

Krajské kvalifikace se zúčastnily dva týmy: HK Spartak Ústí nad Labem a DHK Baník Most. Tato družstva si to mezi sebou rozdala o jedno postupové místo do Regionální kvalifikace, která proběhne 2. dubna v Praze ve Vršovicích. Z této kvalifikace postoupí pouze vítěz na Mistrovství ČR.

Samotné MČR Házenkářského desetiboje je turnaj, během něhož je nutné absolvovat deset disciplín: utkání v házené s nařízenou osobní obranou, střelba shot-outů, utkání v házené, aktivita hráčů, hod míčem na dálku, odraz snožmo, rychlý běh 2x15 metrů, přesná střelba, překážková dráha a fair play.

V nedělní kvalifikaci v Ústí nad Labem dvojice týmů absolvovala 10 disciplín. Postupně tedy byl na programu: 1- běh 2x15m, 2 - překážková dráha, 3 – odraz snožmo, 4 - hod míčem, 5 - střelba na přesnost, 6 - házená s povinnou osobní obranou, 7 - házená se zákazem kombinované obrany, 8 - shot-outy, 9-fair-play a 10-aktivita.

Vítězem a postupujícím do Regionální kvalifikace se stal se ziskem 20 bodů tým DHK Baník Most, druhý skončil tým HK Spartak Ústí nad Labem se ziskem 12 bodů.