Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Liberec Handball běhá pro dobrou věc

12/05/2021 | mládež
„Snažíme se pomáhat!“ Liberec Handball běží virtuální Běh pro Paraple.
Liberec Handball běhá pro dobrou věc

 

V průběhu května se koná virtuální závod s názvem Běh pro Centrum Paraple 2021. Liberec Handball se do tohoto běhu zapojí a přihlásil tým s celkem šestnácti účastníky – se čtyřmi z kategorie minižáků, čtyřmi z mladších žáků, dále čtyřmi z žáků starších a rovněž se čtyřmi přihlášenými z kategorie dorostenců. Snahou o co nejvyšší počet naběhaných kilometrů za měsíc květen přispějí hráči Liberce na dobrou věc.

Konkrétně v tomto případě přispívají Centru Paraple. Centrum Paraple už od roku 1994 pomáhá lidem ochrnutým po poškození míchy. Pomáhá jim přizpůsobit se nové životní situaci, zlepšit fyzický a psychický stav, dosáhnout co největší míry soběstačnosti a nezávislosti, vrátit se do svého přirozeného prostředí a získat předpoklady ke společenskému a pracovnímu uplatnění. Pomáhat můžou jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří jejich činnost podporují. A Liberec Handball patří mezi ně.

Běh pro Paraple je benefiční sportovně společenská akce. Každoročně se pořádala v jedno nedělní odpoledne v Praze, ale kvůli současné pandemické situaci, která neumožňuje setkání větších skupin lidí, se organizátoři rozhodli pro virtuální verzi běhu. Každý účastník zaznamenává své běhy do mobilní aplikace. Poté do systému jednoduše zapíše své kilometry a je to. Vyhlášení vítězů je naplánováno na 29. května 2021.

 

Jsme rádi, že můžeme pomáhat!