Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Čeští zástupci v pohárové Evropě znají své soupeře, většinu čeká cesta na jih

20/07/2021 | zahraničí
Itálie, Bosna a Hercegovina, Kypr nebo Řecko. Řadu českých házenkářských týmů čekají na podzim cesty do destinací, které jsou během léta těmi vskutku dovolenkovými. Další z českých zástupců ale zamíří i jinam. Kopřivnice se vydá na Island, Hodonín na Ukrajinu a Most do Rumunska.
Čeští zástupci v pohárové Evropě znají své soupeře, většinu čeká cesta na jih

 

Obsáhlý los evropských klubových soutěží během úterního dopoledne přiřkl soupeře osmičce českých účastníků v nadcházející soutěžní sezóně. Svého soupeře zatím nezná pouze Talent Plzeň, český mistr nastoupí až do 3. kola EHF Evropského poháru a jméno svého protivníka se dozví až v podzimním losu 25. října.

Ve hře byly v Evropském poháru mužů i žen i české souboje, los ale nakonec přisoudil všem českým týmům zahraniční soupeře, a tak týmy a jejich fanoušky čekají jiné souboje, než na jaké jsou zvyklí z domácích soutěží.

Severoitalské Alí-Best Espresso Mestrino, klub z předměstí Padovy, je například prvním soupeřem Slavie Praha, v loňském ročníku soutěže skončily Italky ve 3. kole. Písečanky čeká soupeř z Bosny a Hercegoviny, tradiční klub HRK Grude, který se loni probojoval mezi nejlepší šestnáctku týmů v soutěži, v domácí lize skončily Bosňanky třetí. Hodonín čeká při jeho premiéře na evropské scéně soupeř z Ukrajiny – HC Galychanka Lviv, který v loňské sezóně dokráčel v soutěži do čtvrtfinále.

V mužské soutěži se Kopřivnice poměří ze zástupcem islandské házené, protivníkem jí bude Seifoss. Na jih Evropy naopak bude směřovat pozornost Dukly Praha, která vyzve řecký A.E.S.H. Pylea, a Zubří, které čeká Apoel HC z Kypru.

Ve druhém kole se pak do soutěže zapojí také HCB Karviná, nastoupí proti tureckému Izmiru. V případě postupu českých týmů by se Zubří utkalo s bulharským HC Osam Lovech, Kopřivnice se slovinským RK Jeruzalem Ormoz a Dukla s HC Izvidac z Bosny a Hercegoviny.

V EHF Evropské lize v nadcházejícím ročníku nastoupí DHK Baník Most. V prvním kvalifikačním kole se střetnou Černí andělé s rumunským Magura Cisnadie, pokud se českému mistru podaří postoupit do druhého kola, bude jeho soupeřem maďarský DVSC Schaeffler.

 

EHF European Cup 2021/2022 – ženy

2. kolo (16. – 17. 10. a 23. a 24. 10. 2021)

Alí-Best Espresso Mestrino (ITA) – DHC Slavia Praha

HRK Grude (BIH) – Sokol Písek

HK Hodonín - HC Galychanka Lviv (UKR)

 

EHF European Cup 2021/2022 – muži

1.kolo (11. – 12. 9. a 18. – 19. 9.)

KH ISMM Kopřivnice – Seifoss (ISL)

Apoel HC (CYP) - HC ROBE Zubří

A.E.S.H. Pylea (GRE) – HC Dukla Praha

2. kolo (16. – 17. 10. a 23. a 24. 10.)

HCB Karviná – Izmir BSB SK (TUR)

Vítěz Apoel HC/HC ROBE Zubří - HC Osam Lovech (BUL)

Vítěz KH ISMM Kopřivnice/Seifoss - RK Jeruzalem Ormoz (SLO)

HC Izvidac (BIH) – Vítěz A.E.S.H. Pylea/HC Dukla Praha

 

EHF European League

1.kvalifikační kolo (16. – 17. 10. a 23. – 24. 10. 2021)

DHK Baník Most - Magura Cisnadie (ROU)

2.kolo

DVSC Schaeffler – Vítěz DHK Baník Most/Magura Cisnadie