Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mariánskolázeňská školní liga patřila tentokrát prvňáčkům

13/04/2022 | mládež
Ve středu 6. 4. 2022 patřila sportovní hala Milana Prokeše v Lázních Kynžvart těm nejmenším školákům – prvňáčkům. Byl to jejich první turnaj v miniházené v tomto ročníku a náramně si ho užili.
Mariánskolázeňská školní liga patřila tentokrát prvňáčkům

Jestli někdo čekal, že prvňáčci budou zaražení, opatrní atd., tak se hodně spletl. Naopak bylo vidět, jak se sportem baví, jak se snaží bojovat, dávat góly, jednoduše jsme byli svědkem velkého nadšení a zápalu pro miniházenou. Turnaje se zúčastnily čtyři základní školy - ZŠ JIH Mariánské Lázně, ZŠ DRMOUL, ZŠ DOLNÍ ŽANDOV, ZŠ LÁZNĚ KYNŽVART. Hned tři základní školy přihlásily do turnaje dva týmy - ZŠ JIH Mariánské Lázně, ZŠ Drmoul a ZŠ Dolní Žandov. Turnaj byl rozlosován na dvě hřiště, hrálo se systémem každý s každým a s hrací dobou 1x10 minut. Role rozhodčích se zhostily starší žákyně klubu Házené Kynžvart a když zrovna nepískaly, tak byly asistentky učitelů u jednotlivých týmů a také fotografky.

Bylo nám velkou ctí, že nás navštívila a strávila s námi i s dětmi celé dopoledne slovenská reprezentantka, jedna z nejlepších střelkyň MOL ligy a velká opora našeho interligového A-týmu žen Annamaria PATRNČIAKOVÁ. Ještě jednou velice děkujeme za čas, který nám věnovala, podporu a pomoc při turnaji. Samozřejmě jsme příležitost chytili, jak se říká, za pačesy a spolu s Ančí jsme si připravili pro děti v přestávce překvapení v podobě malé soutěže o podepsaný žlutý míč na miniházenou.

Soutěžní otázka zněla: „S jakým číslem na dresu nastupuje Annamaria Patrnčiaková za tým Házená Kynžvart?“ …. Jako nápovědu jsme prvňáčkům řekli, že musí hledat po celé hale i ve vestibulu na nástěnkách/fotkách, a kdo bude nejrychlejší z každé školy, vyhrává.… Byl to teda rachot, ale vítěze jsme měli do několika málo minut a potom následovala krátká přestávka na svačinu. Ukončení turnaje se ujal již tradičně Jiří Maršík, trenér mládeže Házená Kynžvart, který řekl dětem závěrem i pár motivujících slov. Každý účastník dostal diplom se svým jménem a medaili. Děti odcházely z haly nadšené, s otázkou: „Kdy bude další turnaj?“

Velké díky všem, kteří se podíleli na turnaji - Jiří Maršík, Annamaria Patrnčiaková. Nesmíme zapomenout na starší žákyně Házené Kynžvart -Eliška Soukupová, Jana Pužová, Laura Mayhoub, Markéta Königová, Nina Salajková, Linda Baťková, Žaneta Šandová, Romana Blažková, Karolína Abrahámová. Jako vždy dík patří také Daniele Radové. Těšíme se zase příště.

Irena Soukupová, Garant školní ligy KVKSH

FOTOGALERIE TURNAJE ke stažení zde.