MS U20: Česko – Chorvatsko 25:23. Národní tým končí na 11. místě, Cholevová bojuje o nejlepší střelkyni šampionátu

01/07/2022 | reprezentace
Výhra na rozloučenou a vyrovnání historického maxima. Juniorky zakončily světový šampionát výhrou nad Chorvatskem (25:23), národní tým zvítězil v pěti ze sedmi utkání, proti Japonkám rozhodovaly až sedmimetrové hody. Nejúspěšnější střelkyní výběru Dušana Poloze se stala Charlotte Cholevová (62 branek), která bojuje o titul nejlepší střelkyně juniorského MS.

Národní tým vkročil do bitvy o 11. místo pravou nohou, skóre otevřela Roupcová, pak se trefily Königová, Cholevová a znovu Roupcová. Chorvatky se držely v dostřelu, skóre na české straně posouvala dál nejlepší střelkyně Cholevová, která skórovala v zápase hned dvanáctkrát. První poločas ukončila brankou na 10:8 Smějová.

Druhou půli otevřela přesnou trefou Melicharová, Češky udržovaly vedení i díky Daňkové s Kubálkovou. Chorvatky se dostaly ve 43. minutě do vedení zásluhou Krezo, ale srovnala Daňková a následně skórovala i Cholevová. Duel se zlomil v rozmezí 52. a 55. minuty, kdy národní tým skóroval třikrát. Duel ukončila svou 62. brankou na MS právě nejlepší střelkyně reprezentace.

„Byl to závěrečný zápas celého MS a zároveň závěrečný zápas pro juniorskou kategorii. Zítřkem se z nich stanou dospělé ženy a budou usilovat o stejné úspěchy také v kategorii dospělých. S touto myšlenkou jsme šly do zápasu. Čtyři roky jsou holky pospolu a vytvořily tým, který něco dokázal a posunul se," komentoval trenér Dušan Poloz. „Všechny týmy jsou unavené, fyzická náročnost byla velká. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Pokryli jsme spolupráci spojka-pivot, na kterou jsme speciálně připravovali, nepodařilo se nám vytvořit více akcí do rychlého útoku a brejků. Nicméně zápas jsme vyhráli, což si celý tým přál. Tak abychom čtyřletou periodu zakončili vítězstvím stejně jako jsme jí začali.“

Česko – Chorvatsko 25:23 (10:8)

Česko: Srpová, Malá – Königová (1), Melicharová (1), Daňková (2), Kuxová, Roupcová (2), Vostárková (1), Holeňáková, Drozdová, Kroftová (1), Kubálková (3), Lásková (1), Cholevová (12), Machačová, Smějová (1)

Chorvatsko: Brkljačić, Sladić – Fureš, Birtić, Krezo (5), Cvitanović (1), Brkić (3), Vuljak (5), Nemčić (3), Burić (1), Škarić (3), Zrnić (2)