Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MS U20: Česko – Litva 33:16. Juniorky otevřely šampionát výhrou, přehrály s přehledem Litvu

22/06/2022 | reprezentace
Juniorská reprezentace vkročila do juniorského mistrovství světa pravou nohou, když porazila Litvu o sedmnáct branek 33:16. V druhém duelu skupiny E si favorizované Rumunsko poradilo s Angolou 26:23.
MS U20: Česko – Litva 33:16. Juniorky otevřely šampionát výhrou, přehrály s přehledem Litvu

Češky začaly, jak nejlépe mohly, první dva góly národního týmu na šampionátu vstřelila Cholevová, po brankách Hejlové a Vostárkové bylo skóre už 4:0. Soupeřky z Pobaltí sice reagovaly, nicméně mezi 16. a 20. minutou nastřílely svěřenkyně trenéra Dušana Poloze čtyři branky v řadě. Dvakrát se nemýlila Smějová, góly přidaly i Kubálková a Kuxová. Po dvaceti minutách hry vedla reprezentace 11:3.

Do konce poločasu navíc Litvu, která nahradila ve skupině E Paraguay, nepustila ke snížení skóre. Tři branky přidala Kubálková, pálila znovu i Cholevová, Kuxová, Daňková a dvakrát také Kroftová. Do šatny oba celky odcházely za stavu 19:7.

„Lepší vstup do mistrovství světa jsme si nemohli přát. Víme, že Litva není ze silnějších soupeřů, ale bylo strašně důležité, abychom obehráli všechny hráčky, což se nám podařilo během prvního poločasu. První půle byla z hlediska koncentrace, soustředěnosti a nasazení excelentní," komentoval trenér Dušan Poloz.

Vstup do druhé půle ale národnímu týmu nevyšel. Litva se šesti brankami za úvodních třináct minut dostala na rozdíl devíti branek. Pak se národní tým znovu nastartoval, dvakrát za sebou pálila Cholevová. Pětigólovou smršť v rozmezí 49. a 55. minuty dirigovala třemi góly Kubálková, přidala se znovu Cholevová a skórovala také Daňkové. Skóre bylo 29:14.

„Vstup do druhého poločasu nám nevyšel, nezapracovala nám hlava. Pokazili jsme si výkon i výsledek, pasáž, kdy jsme nehráli dobře, trvala 10-12 minut. Byla to trochu podivné vystoupení, zvedli jsme se," popisoval hlavní trenér. „Poslední čtvrt hodinu jsme naopak hráli vynikající obranu a rychlé kontry. Nakonec je z toho pohodlné vítězství 33:16.“

Poslední minuty patřily opět národnímu celku, duel završila dvěma přesnými ranami Cholevová, trefila se také Kubálková a Roupcová. „40-45 minut bylo výborných, proti Angole ale potřebujeme minutáž prodloužit. Měla by se blížit 55 minutám, abychom uhráli dobrý výsledek. Tři čtvrtě hodiny na Angolu stačit nebude. To je to, na čem budeme pracovat," pokračoval Poloz.

„Holky teď mají regeneraci, realizační tým ale už pokračuje v přípravě na nadcházející duel včetně střihu videa ze zápasu Rumunsko – Angola," uzavřel hlavní kouč. Ve druhém duelu skupiny zvítězilo Rumunsko o tři branky, 26:23.

Česko – Litva 33:16 (19:7)

Česko: Spurná, Malá – Königová (1), Kubálková (8), Kuxová (4), Cholevová (9), Melicharová, Vostárková (1), Holeňáková (2), Daňková (2), Roupcová (1), Smějová (2), Kroftová (2), Farářová, Drozdová, Hejlová (1)

Litva: Mackonyte (3), Bernackaite, Pilikauskaite (4), Andronik (4), Kairyte (3), Gudlinkyte, Voskresenskaja, Stanelyte, Klovaite, Balezentyte, Valanciute, Kulikovaite (2), Damuleviciute, Cibiraite, Markovaite, Gecaite