Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Zlín zůstává v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu, Kunovice přehrál také podruhé

28/05/2022 | soutěže
Házenkářky Zlína zůstávají v nejvyšší soutěži i pro nadcházející ročník. V baráži si po úvodním vítězství 39:18 poradily s vyzyvatelkami z první ligy také napodruhé, když zvítězily 25:22.

SHK KUNOVICE – HANDBALL CLUB ZLÍN 22:25 (9:13)

Do zápasu vstoupily jednoznačně lépe hostující hráčky, které vedly v desáté minutě po třech trefách Karolíny Ševčíkové, dvou brankách Natálie Krajčové s Michaelou Daňkovou a gólu Jany Hvozdecké už 8:0. Kunovice se ale nevzdávaly.

Po stíhací jízdě, která vyvrcholila třemi góly na konci poločasu Sabiny Fiuráškové, Zuzany Zálešákové a Kláry Vojtěškové, bylo skóre 9:13. Domácí hráčky navíc dobře vstoupily také do druhého dějství a po dvou zásazích Vojtěškové a Vašíčkové bylo skóre už 11:13. Zlín se ale dokázal udržet v komfortním náskoku a postupně si vybojoval opět pětigólové vedení.

To ještě Kunovice stáhly vydařenou pasáží mezi 40. a 45. minutou a následnými třemi brankami mezi 49. a 53. minutou, kdy bylo skóre po trefě Vojtěškové už jen 22:23, blíže se ale nedostaly.

Hostující hráčky si závěr duelu pohlídaly, soupeře porazily i podruhé a v nejvyšší soutěži se pro nadcházející sezonu 2022/23 udržely.

Foto TOP: Handball Club Zlín