Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Řezáčová před finále: Každý útok je výzva zastavit. Sezona je nejnáročnější, kterou jsem zažila

13/05/2022 | soutěže, reprezentace
Cestu až na vrchol si vybojovaly v posledních kolech základní části. Plzeň stíhací jízdou přeskočila Písek, pak skolila o gól nováčka z Kynžvartu, teď čeká DHC největší možná výzva. „Největší síla Mostu je v první a druhé vlně, pokud se nám to podaří eliminovat, můžeme s nimi hrát," uvědomuje si brankářská opora Karin Řezáčová. Ta bude chtít favorita mezi tyčemi přibrzdit.
Řezáčová před finále: Každý útok je výzva zastavit. Sezona je nejnáročnější, kterou jsem zažila

Jak se na finále těšíte? Začínáte doma v Plzni proti favoritovi z Mostu. Co od zápasů čekáte?
Na finále se těšíme, je to pro nás i klub odměna za celou sezonu. Určitě nás čekají dvě náročná utkání, Most je velmi kvalitní soupeř. Ale věřím, že doma se skvělými fanoušky v zádech můžeme uhrát dobrý a překvapivý výsledek.

Ofenzivní síla Mostu je velká. Je pro gólmanku velká výzva zastavit takový nápor?
Každý jeden útok je výzva zastavit. O to je těžší, když jich Most má tolik. Ale připravíme se tak, abychom týmu z brány co nejvíc pomohly. Když to nevyjde mě, tak pošleme Evu (Mancellari), ta přijde, chytí a odejde, jako to ukázala v posledním zápase (směje se).

Foto: DHC Plzeň

Počítám, že o motivaci se nemusíme bavit. Každopádně jaké jsou plány do finále? Co by na Baník mohlo platit a v čem je naopak nejsilnější?
Vysněný plán je vyhrát doma a pohlídat to venku. Ten reálný je pak odehrát dvě kvalitní utkání, aby se na to dalo dívat. Největší síla Mostu je v první a druhé vlně, pokud se nám to podaří eliminovat, můžeme s nimi hrát.

Aktuální sezona je zatím z pohledu Plzně pohádková. Proběhly už oslavy po postupu do play off, finále, které zažíváte úplně premiérově, nebo si to všechno necháváte až na konec?
My slavíme poctivě každé vítězství. Oslavy po posledním zápase základní části proběhly už v autobuse. Po postupu do finále u haly, kde na nás čekaly fanoušci a vedení. Bylo to moc hezké. Když vidíte, jak za vámi stojí tolik lidi, fandí vám, tak a v podstatě hrají s vámi.

Jaká byla sezona pro vás osobně? S reprezentací trochu turbulentní období, play off jste v lize vybojovaly stíhající jízdou v závěru základní části. Které se ve vás praly emoce a jak byste sezonu shrnula?
No, tuto sezonu vnímám asi jako tu vůbec nejnáročnější, kterou jsem zažila jak fyzicky, tak psychicky, ale neskutečně si ji užívám. V reprezentaci jsou zápasy jako na houpačce, ale i v klubu máme období dole a nahoře. Každopádně nakonec jsme spokojené s tím, jak to dopadlo. Přepínat z neúspěchu s jedním týmem do týmu, který je rozjetý, je snažší než naopak.

Pociťujete už malou nervozitu před finále? Jste typ hráčky, která má rituály a musí jít přesně podle plánu, nebo to naopak vůbec neřešíte a vypouštíte? Změnila se nějak vaše příprava?
Před semifinále jsem byla nervózní o něco víc, ale ani teď to není úplně bez nervozity. Myslím, že se ještě před zápasem v hale dostaví. Jsem typ, který má svoje rituály. Striktně se jich nedržím, ale 90 % z nich dodržuji vždy. Naše příprava se v podstatě nemění před žádným zápasem a ani teď ne.

Foto + Foto TOP: DHC Plzeň