Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dohrávka 13. kola přinesla olomouckou výhru, Zora přeskočila Písek v tabulce

12/01/2022 | soutěže
O víkendu písecké házenkářky absolvovaly náročné dvojutkání na Islandu, ve středu odehrály dohrávku 13. kola proti Olomouci. Spolehnout už se mohly na navrátivší se Terezu Pokornou, která naposledy týmu chyběla, ani osmigólová střelkyně však k výhře Sokolu nepomohla. Zora zvítězila 34:26.
Dohrávka 13. kola přinesla olomouckou výhru, Zora přeskočila Písek v tabulce

Dohrávka 13. kola: DHK ZORA OLOMOUC – SOKOL PÍSEK 34 : 26 (15:11) | 12. 1. 2021

Písecká trenérka Kateřina Hromádková měla k dispozici Terezu Pokornou, která týmu nemohla pomoct na islandském výjezdu. Sokol na dalekém severu postup do čtvrtfinále Poháru EHF nevybojoval a neuspěl ani v dohrávce 13. kola MOL Ligy.

V úvodní přetahované tahaly za delší konec až do 14. minuty přitom právě hostující hráčky, pak ale Zoru nasměrovala do dvoubrankového vedení povedená minuta hry. Záhy po gólech Magdy Kašpárkové a Kláry Sovové vedla Olomouc už 9:5.

Během závěru první půle se Sokolu povedlo stále narůstající náskok soupeře přibrzdit, po dvou brankách Pokorné a trefě Nely Noskové se oba celky rozcházely do kabin za stavu 15:11 pro Zoru.

Ta postupně vybudovaný náskok nepustila, ve druhém poločase si ho poctivě hlídala. Pomohla jí také výrazná pasáž mezi 36.-40. minutou, kdy se prosadily hned čtyři domácí hráčky, zatímco Písek neskóroval ani jednou. Vysoké průběžné vedení nakonec Olomouc dotáhla k vítězství 34:26 a přeskočila v tabulce právě Sokol, nově je šestá.

„Jsem rád, že toto vítězství přišlo. Čekání na jarní zápas bylo dlouhé, pořád se trénovalo a čekali jsme co z tohoto utkání vyjde. Myslím, že výsledek o osm branek s Pískem je uspokojivý, tak jsme si to nějak představovali. Přesto se nerodil snadno, Písek nesložil zbraně. I když prohrával a pořád do toho šlapal možná až do pětapadesáté minuty, kdy už to bylo rozhodnuté. Samozřejmě jsme udělaly chyby, bylo pro nás to první utkání po pauze," komentoval domácí trenér Libor Malínek.

Na druhé straně naopak spokojenost rozhodně nebyla. „Z naší strany nešlo o povedené utkání. Bylo vidět, že jsme ještě unavené. Vrátily jsme se z Islandu v úterý brzy ráno, takže holky neměly vlastně ani den odpočinku. Nicméně nás to neomlouvá, přístup byl takový, jaký byl. V první fázi nám nevycházel útok, měly jsme asi sedm tyčí a dalších spálených šancí. Trestaly jsme se tak trochu samy, nebyl to z naší strany povedený zápas," mínila písecká trenérka Kateřina Hromádková.

Rozhodčí: Valášek Mojmír, Vychodil Jaroslav