Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Poruba, Slavia i Písek mají po předposledním kole PLAY-OUT MOL Ligy stejný počet bodů

11/05/2022
Poslední kolo rozhodne o celkovém pořadí v soutěži týmů, které se nedostaly do národního play-off. Po středečních zápasech náleží hned třem týmům stejný počet bodů, tedy třicet. Stalo se tak poté, co Slavie porazila na domácí palubovce trápící se Písek, naopak ve formě hrající Poruba si poradila se Zlínem. Hráčky ze Zlína se mohou již naplno soustředit na barážové utkání o setrvání v nejvyšší soutěži, na jejich postavení se nic měnit nebude.

DHC SLAVIA PRAHA – SOKOL PÍSEK 30 : 23 (13:14) | 11. 5. 2022

Pražská Slavia zaznamenala v předposledním kole PLAY-OUT skupiny třetí vítězství, když porazila házenkářky Písku. Ty řeší opačné problémy, v soutěži týmů, které nepostoupily do bojů o mistrovský titul, ještě nevyhrály a po prohře se sešívanými přišly o druhé místo v tabulce. Na to se vyhouply právě Pražanky, které se na svého soupeře bodově dotáhly a mají s ním lepší vzájemnou bilanci.

Do utkání vstoupily lépe domácí hráčky, které na rozdíl od svého soupeře v posledních sedmi zápasech prohrály jen jediný. Po brance Adriany Míšové v šesté minutě vedla Slavia 4:1. Písek, který se musí celé PLAY-OUT obejít bez své nejlepší střelkyně, Terezy Pokorné, se ale vrátil rychle do utkání díky Kristýně Kubišové. Třemi góly v řadě vyrovnala na 4:4. Pražanky vedly o tři góly znovu v osmnácté minutě první půle, po brankách Fryčákové a Vavrouškové upravila stav na 8:5 Denisa Holeňáková. Ani v tomto případě ale nedovolily hostující házenkářky svému soupeři odskočit na výraznější rozdíl a samy začaly, tentokráte pomalu, ze slávistického vedení znovu ukrajovat. Necelých pět minut před koncem úvodního dějství vyrovnala Eva Svobodová (11:11) a díky skvělému závěru, ve kterém vstřelil Písek tři góly za sebou, odcházely do kabin s jednobrankovým náskokem právě písecké hráčky.

Vstup do druhé třicetiminutovky se ale hostům hrubě nevydařil. Adriana Míšová dokonala obrat ve skóre (17:15), na což ještě dokázala v šestatřicáté minutě zareagovat Adéla Velková a snížila na rozdíl jednoho gólu. Na dlouhých dvanáct minut to byla ale poslední úspěšná střela Písku. Mezitím vstřelily góly Vendula Fryčáková, Magdalena Svobodová či Veronika Duranková, která dvanáct minut před koncem zvýšila na 24:16 a o osudu zápasu tak bylo v podstatě rozhodnuto. V závěrečných minutách se hra vyrovnala, Písek ale nedostal jedinou šanci utkání zdramatizovat. Slavia s v klidu došla pro čtvrté vítězství v rámci PLAY-OUT skupiny a bodově se dotáhla na svého soupeře, se kterým má rovněž lepší vzájemné utkání.

Rozhodčí: Halada Petr, Kosmák Jan

DHC SOKOL PORUBA – HANDBALL PSG ZLÍN 33 : 26 (16:16) | 11. 5. 2022

Poruba se v závěru sezóny nakopla k výborným výkonům. Už v závěru základní části sbírala jedno vítězství za druhým, s Mostem prohrály ostravské házenkářky o pouhé dva góly. Formu si přenesly i do PLAY-OUT, po úvodní remíze se Slavií vyhrály všechny čtyři následující duely, včetně toho posledního se Zlínem. Tým z Baťova města ladí formou na baráž, ve které se utká s vítězem 1. ligy o setrvání v nejvyšší soutěži.

Zápas v Ostravě se hrál ve stejný čas, jako Slavie s Pískem a měl také podobný začátek. Poruba se po pár minutách dostala do tříbrankového vedení, na 4:1 upravila stav Alžběta Michalíková. Po time-outu se ale hosté oklepaly a dotáhly se na svého soupeře, Michaela Daňková po čtvrthodině hry zařídila remízový stav 6:6. Domácí hráčky svého soupeře ale do vedení nepouštěly, Anežka Farářová opakovaně svými góly udržovala mezi oběma týmy dvoubrankový odstup. Až v posledních minutách první půle se podařilo nakonec vyrovnat Lauře Holincová a minutu před poločasovým hvizdem se dostal Zlín poprvé v celém zápase do vedení, na 15:16 upravila skóre Lucie Polomíková. Domácí házenkářky před odchodem do kabin vyrovnaly a po přestávce se tak začalo od znova.

Vstup opět vyšel o něco lépe domácím hráčkám, Adéla Baumbachová zvýšila na 20:18, Marie Šmidáková na 22:19. Naděje Zlína na bodový zisk držela Michaela Daňková, která v utkání nastřílela devět gólů. Tím posledním po necelých čtyřiceti minutách hry snížila na rozdíl jedné branky. Ani to ale nakonec nestačilo, ve druhém poločase začala Poruba bezpečně navyšovat svůj náskok. Dvě branky v řadě v podání Markéty Prašivkové znamenaly vedení 27:22, třicátý gól Poruby vstřelila osm minut před koncem utkání Silvie Polášková. Zápas ukončila dorostenecká hráčka Karolína Rajová, Porubě patří po vítězství první místo v PLAY-OUT skupině. Bodově jsou na tom ale Ostravanky stejně, jako Slavia a Písek a na půdě Jihočeského celku budou muset toto umístění ještě obhajovat.

„Zápas hodnotím pozitivně. Škoda zahozených šancí v prvním poločase, kde jsme brankařku Blažkovou rozchytali. Ve druhém poločase dostala prostor děvčata z lavičky a jsem rád, že se prosadila a zápas jsme dotáhli do úspěšného konce,“ řekl po zápase domácí trenér Stanislav Pupík.

Rozhodčí: Hanák Michal, Pavlíček Luboš