Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Druhým kolem pokračuje MOL liga, na programu je šlágr podzimu

10/09/2021
Sobotní odpoledne bude po týdnu patřit znovu nejvyšší soutěži žen. Druhé kolo nabídne dva české duely i tradiční mezinárodní střetnutí, Olomouc bude prvním týmem, který okusí dosud neprobádanou palubovku polského Chorzówa. Nad všemi zápasy ale ční jednoznačný šlágr nejen kola, ale celého podzimu. Do Mostu přijedou Michalovce.
Druhým kolem pokračuje MOL liga, na programu je šlágr podzimu

 

MOL liga – 2. kolo

so 11. 9. 13:00 KPR RUCH CHORCHÓW – DHK ZORA OLOMOUC

so 11. 9. 16:00 HC DAC DUNAJSKÁ STREDA – HK HODONÍN

so 11. 9. 16:00 HÁZENÁ KYNŽVART – HANDBALL PSG ZLÍN

so 11. 9. 17:30 DHK BANÍK MOST – MŠK IUVENTA MICHALOVCE

so 11. 9. 18:00 HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – DHC PLZEŇ

so 11. 9. 18:00 AHT HC TATRAN STUPAVA – DHC SLAVIA PRAHA

so 11. 9. 18:00 DHC SOKOL PORUBA – SOKOL PÍSEK

 

Celý program rozehrají v jednu hodinu odpoledne hráčky Olomouce a Chorzówa. Historicky poprvé se utkání MOL ligy odehraje v Polsku, kde nastoupí domácí celek po dvou venkovních zápasech. Nováčka soutěže uvítal v prvním kole čtyřicetigólovou náloží obhájce mistrovského titulu z Mostu, ve středu 8. září pak v předehrávce pátého kola nestačil Chorzów na Dunajskou Stredu, se kterou prohrál o šest gólů. Po náročném startu by jistě tým, který vede slovenský trenér Vít Teleky, rád zaútočil před vlastními tribunami na body. Pro vítězství si ale pojedou také hráčky Olomouce. Ty měly týden na to, aby se psychicky i herně oklepaly z vysoké porážky, kterou překvapivě utrpěly v Plzni. Se svým soupeřem mají navíc zkušenosti z domácího Poháru Míru, na kterém dokázaly Polky porazit. Zopakují to i v soutěžním zápase a spraví si Hanačky chuť?

Na zahraniční misi míří také házenkářky Hodonína. Ty se musely v prvním kole postavit Michalovcům, proti kterým na body nárok neměly. Těžký soupeř čeká na moravský celek i ve druhém kole, v sobotu nastupují Hodoňanky na palubovce Dunajské Stredy. Slovenský vicemistr zatím domácí halu neopustil, do utkání nastoupí ve své svatyni potřetí v sedmi dnech. A po vítězství nad nováčky z Kynžvartu a Chorzówa hodlá Dunajská nasbírat další body právě na úkor Hodonína. Roli outsidera si dobře uvědomuje i trenér Hodonína, Antonín Střelec. „Pro nás liga začne až ve Zlíně. Teď bojujeme všichni spíše sami se sebou. Tréninkové podmínky nás sráží na kolena, ale musíme se s tím vyrovnat," připomněl trenér to, že červnové tornádo poškodilo halu v Hodoníně a tým tak hledá azyl v okolí. „K Dunajské Stredě máme určitě respekt, patří k nejbohatším klubům v celé lize, který si může dovolit to nejlepší na trhu a podle toho vypadalo také jejich přestupové okno. Chceme jít do zápasu s hlavou nahoře, snad se nám to povede,“ doufá trenér Střelec před zápasem.

Na velký den se chystají v Kynžvartu. Jeden ze dvou čistě českých zápasů nabídne souboj nováčka ze Slavkovského lesa se Zlínem, který si v prvním kole bez problémů poradil se slovenskou Stupavou, dalším debutantem v nejvyšší ženské lize. Znepříjemní hráčky Zlína domácímu celku malou oslavu a vyhrají podruhé v řadě, nebo se budou v lázeňském městě na severozápadě republiky radovat tribuny z prvních interligových bodů? Trenér Peter Sabadka doufá v druhou variantu. „Jsme šťastní, že jsme si v utkání v Dunajské Stredě dokázali vytvořit svoji dobrou výchozí pozici k tomu, abychom na domácí půdě zvládli další zápas. V úvodu musím poznamenat, že pracujeme s nepříjemným zdravotním hendikepem účasti hráček v tomto týdenním tréninkovém procesu, se kterým poctivě pracujeme,“ řekl na úvod trenér Lázní Kynžvart. Zlín vnímá spolu se svými svěřenkyněmi jako stabilního interligového účastníka s dlouholetými zkušenostmi v MOL lize, které prokázal v předchozím utkání. Vysoká výhra podle trenéra Sabadky poukazuje na to, že jeho soupeř bude na soutěž dobře připravený. „Jedná se o náročného protivníka v prvním domácím utkání. Naší snahou bude dodržet taktické usměrnění nováčkovské euforie, které nechceme podlehnout. Rádi bychom v tomto našem domácím prostředí už od obranné fáze hráli nátlakově s cílem nutit soupeře k technickým chybám a zakončení pod tlakem. Budeme využívat rychlou přechodovou fázi k zatlačení soupeře a vytvoření si optimálních pozic na zakončení. V postaveném útoku máme v plánu hrát variabilně a efektivně,“ nastínil své představy o hře trenér Kynžvartu.

O šlágru kola není žádných pochyb. Rozpis soutěže poslal proti sobě už ve druhém kole nejlepší týmy svých zemí, DHK Baník Most a Iuventu Michalovce. Ačkoliv se liga ještě pořádně ani nerozjela, čeká fanoušky souboj, který může hodně promluvit do konečného umístění, především pak do toho, kdo si nasadí na jaře příštího roku na hlavu korunu pro vítěze MOL ligy. Most na zápas láká fanoušky bohatým doprovodným programem, ve kterém nechybí malý živý koncert přímo v hale či možnost zahrát si na PlayStation 5. To nejdůležitější se ale bude odehrávat na palubovce. Oba týmy mají za sebou drtivé vítězství z úvodního kola a oba budou chtít dva body získat pro sebe i z toho nadcházejícího.

„Ještě předtím, než jsem oficiálně převzal trenérské místo, snažil jsem se jezdit na domácí zápasy Černých andělů, takže zrovna na utkání proti Michalovcům jsem se byl osobně podívat. Vím, jak je to kvalitní tým, stejně jako že měli velmi dobrou polskou brankařku. Nejen já, ale i hráčky vědí, že to nebude snadné utkání a že musíme být velmi dobře připravení,“ říká mostecký trenér Andrian Struzik před důležitým zápasem. Jinak ale příprava jeho týmu probíhá podle jasného scénáře. „Nijak specificky se na sobotu nechystáme, máme plán přípravy rozpracovaný na celou sezonu, podle kterého standardně jedeme. Samozřejmě do něj vkládáme i další věci, například když potřebujeme doladit chyby, které vyplynuly z aktuálních zápasů. Jediným specifikem současné přípravy je video, máme k dispozici sestřih několika utkání Michalovců, abychom si dokázali představit soupeřovu hru a byli jsme připraveni i po taktické stránce, ale i tak se spousta věcí bude řešit podle dění na palubovce,“ dodal Adrian Struzik.

 

 

Plzeň a Slavia jedou na Slovensko, každý tým ale v rozdílné pozici. Západočeský celek si v prvním ligovém zápase až nečekaně jednoznačně vyšlápl do Olomouc a sezónu odstartoval desetigólovou výhrou a dvěma body. Naopak, Šaľa, se kterou se nyní na její palubovce Plzeň utká, nezvládla roli favorita v Písku. Na domácí palubovce bude jistě chtít slovenský celek ztrátu napravit, Plzeňky mohou navázat na historicky nejlepší vstup do interligové sezóny.

V téměř opačné situaci vyráží na východ pražská Slavia. Ta svůj první zápas do vítězství nedotáhla, o body je připravila Poruba. Trenér František Urban nebyl po zápase nijak nadšený a jak on, tak jeho hráčky si uvědomuje, že proti Stupavě bodovat musí, pokud nechtějí řešit hned na úvod ročníku komplikace. Slovenský nováček prohrál ve svém prvním zápase vysokým rozdílem se Zlínem a role favorita tak bez větších pochyb náleží českému týmu.

Druhý ryze český souboj se pak odehraje v Ostravě. Poruba po triumfu nad Slavií přivítá Písek, který si ale rovněž vybojoval na úvod MOL ligy dva body. Výborný start do soutěže pro oba celky, ani jeden totiž do svých zápasů nenastupoval v pozici, kdy by se od nich vítězství očekávalo. „Byl to skvělý pocit, protože na Slavií se moc nevyhrává. Šly jsme do zápasu s tím, že nemáme co ztratit, daly jsme do toho všechno a společnými silami jsme to dotáhly do vítězného konce,“ hodnotila zápas porubská Eliška Desortová. Ta se už těší na další, tentokráte domácí střetnutí. „S Pískem jsme naposledy prohráli, jejich hala mi moc nesedí, ale teď hrajeme doma a věříme si. Písek nehraje tak rychlou házenou, jako třeba Slavia, ale v žádném případě je nepodceníme a budeme bojovat o dva body. Doma je určitě rozdávat nebudeme! Přijďte nás podpořit, chceme plnou halu,“ burcuje vlastní fanoušky střelkyně Poruby.

Sílu Poruby v domácím prostředí si uvědomuje také písecká trenérka, Kateřina Hromádková. „Čeká nás velice těžký soupeř, se kterým máme nevyrovnanou bilanci, v loňském ročníku jsme doma těsně vyhráli, u nich zase výrazně prohráli. K soupeři tak máme veliký respekt, víme, že v domácím prostředí je velice silný a poslední utkání ukázalo, že budou bodovat i venku,“ říká před zápasem trenérka Písku. Její tým se připravuje na vysunutou a agresivní obranu, se kterou podle ní Poruba vyrukuje. „Mají ideálně složený tým, jsou tam mladé hráčky spolu se zkušenými reprezentantkami, podpořený velmi solidní dvojicí brankářek. Jedná se určitě o silný tým, my se ale musíme soustředit na sebe. Chceme navázat na ty lepší okamžiky zápasu se Šaľou a vyvarovat se hluchým místům. Do zápasu půjdeme odhodlaní a zkusíme předvést své maximum,“ burcuje svůj tým před náročným zápasem trenérka Kateřina Hromádková.