Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Mostečanky dominovaly v duelu s Porubou, Dunajská bodovala v Písku

07/04/2021
Dvě utkání přinesla první dubnová středa, MOL liga tak dál pádí ostrým tempem a týmy dohání podzimní ztrátu. Most po návratu z karantény podruhé zvítězil, Dunajská přestřílela Písek.
Mostečanky dominovaly v duelu s Porubou, Dunajská bodovala v Písku

 

Další část z nabitého házenkářského programu v tomto týdnu mostecké házenkářky úspěšně zvládly. Na domácím hřišti zdolaly Porubu 38:22. Hostující velmi mladý tým dokázal s Černými anděly držet krok pouze v první desetiminutovce, pak se domácí hráčky utrhly a ve 23. minutě vedly už o devět branek. Pak si ovšem do konce poločasu vybraly slabší chvilku a Poruba dokázala zkorigovat stav na poločasový čtyřbrankový rozdíl (17:13).

Do druhé půle už ale Černí andělé nastoupili znovu v bojovném tempu a svůj náskok rychle navyšovali, ve 36. minutě už byl rozdíl ve skóre deset branek. Pak už si domácí hráčky pohodlně dokráčely pro vítězství, v domácí brance se několika pěknými zákroky předvedla starší dorostenka Jana Kašparová, MOL ligovou premiéru a první branku v mosteckém dresu si na své konto připsala Adéla Pazderová, další ze starších dorostenek, které se s ženským týmem připravují.

 

 

„Pozitivní bylo, že jsme si mohli v klidu zahrát, ačkoli v podobných zápasech, které se vyvíjejí poměrně jednoznačně, mají některé hráčky problém s koncentrací. Protočili jsme ale celý tým, což je pozitivum, do branky se dostala Kašparová, první branku zaznamenala Pazderová. Po nedělním dynamickém zápase s Michalovcemi tomuto chyběl větší náboj, ale zřejmě se to dalo trochu čekat,“ hodnotil utkání trenér Andělů Jiří Tancoš.

Ivo Vávra, trenér DHC Sokol Poruba, viděl chyby svého týmu v souboji se silným protivníkem: „Jeli jsme do Mostu s tím, že můžeme jen překvapit, což se nestalo. Bohužel naše dorostenky zatím nemají na to, proti takovému soupeři uspět. To je neomlouvá, jsou platnými členy kolektivu a musí se snažit, na druhou stranu tým má budoucnost a potenciál a pokud budeme vytrvale pracovat, za čas z něj něco může být. Most zaslouženě vyhrál, jeho tým má kvalitu, mají zdvojené i ztrojené posty a proti nám je to moc vidět.“

V Písku Dunajská Streda dominovala už v úvodním poločase. Ten Slovenky vyhrály sedmibrankovým rozdílem a ani ve druhé půli se Jihočešky nedostaly do takového tempa, aby zápas s Dunajskou zdramatizovaly. Už ve 38. minutě utkání prohrával Písek o deset branek 22:12, o deset minut později dělilo týmy patnáct tref. Při chuti byla hlavně Beatrix Élö, která Písku nasázela deset branek, Bízik přidala dalších osm a tento jejich příspěvek byl pro výsledek rozhodující. Písek podlehl Dunajské Stredě patnáctibrankovým rozdílem 22:37.

 

Sokol Písek – HC DAC Dunajská Streda 22:37 (9:16)

DHK Baník Most – DHC Sokol Poruba 38:22 (17:13)