Liga mistryň: Slibný úvod Mostu nestačil. Proti Lublani nakonec neuspěl

24/09/2022 | soutěže
Ani na potřetí se nezadařilo. Házenkářky Mostu prohrály domácí zápas s Lublaní v prestižní Lize mistryň EHF. Český zástupce tak nadále zůstává v soutěži bez bodového zisku, slovinský celek si po vítězství 42:29 naopak odváží premiérový skalp. Baníku vyšly úvodní minuty zápasu, kdy předvedl úspěšný obrat a vedl o dvě branky. Jenže po zranění pravé spojky Valerie Smetkové převzala iniciativu hostující strana, jejíž gólový účet nakonec vyšplhal nad hranici 40 tref.

Slovinské družstvo šlo v chomutovské Rocknet aréně rychle do dvoubrankového vedení, Most ovšem následně zabral. Reprezentantka Adéla Stříšková se v krátkém čase prosadila hned třikrát, gól přidala i talentovaná Valerie Smetková, jedna z hlavních opor týmu. Jenže právě po jejím odstoupení z utkání Most začal znovu ztrácet.

Lublaň obrátila stav 5:3 z pohledu domácích ve svůj prospěch a od skóre 5:5 už se házenkářky Baníku nedostaly ani k vyrovnanému výsledku. Nakonec zapisují třetí porážku ve skupině A, zůstávají poslední a jejich čekání na první body se protahuje. Most zklamala v sobotním klání zejména přesnost střelby. Přestože v celkovém počtu pokusů ztrácel jen čtyři rány (54:58), proměnil pouhých 53 % z nich.

Baník ukázal lepší představení ve druhé půli, ale na rozjetou Lublaň neměl nárok. Svůj vysoký standard si udržela Stříšková, která nasázela osm branek, jasně nejvíc ze všech hráček na hřišti. Celkově pálila dvanáctkrát, což byl také nejlepší počin v celém utkání.

Příliš pozadu nezůstala ani Slovenka Lucie Mikulčík, která síť rozvlnila v pěti případech. Lublaň se přesto ukázala jako kvalitnější tým a zaslouženě zvítězila. Velký náskok si hráčky z hlavního města Slovinska zajistily už v první půli, nakonec jejich vedení narostlo na 13 gólů.

Další pokus urvat bodový zisk se Mostu naskytne v neděli 9. října, kdy vyrazí na palubovku Brestu. Následně změří síly ještě s Bukureští a Ferencvárosem.

DHK Baník Most – Krim Mercator Lublaň 29:42 (13:21)