Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Struzik končí, mistr mění trenéra! Černí andělé hlásí velký návrat

23/11/2022 | soutěže
Brzkou změnu v trenérském složení udělal Most. Už po osmém kole MOL Ligy skončil po vzájemné dohodě polský kouč Adrian Struzik. Do konce sezony povede Černé anděly staronový kouč Jiří Tancoš, který se věnoval práci s mládeží.
Struzik končí, mistr mění trenéra! Černí andělé hlásí velký návrat

Struzik převzal Baník právě po Tancošovi před minulou sezonou a dovedl ho k devátému českému titulu. Aktuálně se však Mostu nedaří. V Lize mistryň zatím prohrál všech šest zápasů, potrápil pouze Brest. V domácí soutěži ztratil poslední dvě utkání. Prohrál v Dunajské Stredě a naposledy doma jen remizoval s Olomoucí.

„S Adrianem Struzikem jsme ukončili spolupráci po vzájemné dohodě. Nebylo to snadné rozhodnutí, jsme uprostřed velmi náročné sezony, ale s ohledem na aktuální výsledky družstva jsme k němu museli přistoupit,“ uvedla pro klubový web jednatelka Kateřina Poláková. „Velmi si vážíme práce, kterou v klubu Adrian Struzik odvedl, bohužel v posledních několika měsících byla znát na výkonech týmu určitá stagnace a výsledky i v zápasech, ve kterých bychom měli jasně dominovat, zůstávaly za očekáváním,“ vysvětlovala.

Od změny na klíčovém postu si slibuje nový impulz pro tým. „Máme nejvyšší cíle a nechceme od nich v žádném případě ustupovat. Nový impulz by nám měl pomoci všechny priority letošní sezony naplnit. Tedy obhájit mistrovský titul, získat Český pohár a důstojným způsobem se prezentovat v Lize mistryň,“ dodala Poláková.

Staronový kouč Tancoš kádr dobře zná, vedl ho v sezonách 2019/2020 a 2020/2021. Právě pod vedením 50letého stratéga si Baník zahrál EHF Champions League poprvé. Letos v klubu trénoval mladší dorostenky.