Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Reprezentant Mubenzem přestupuje do Coburgu

07/06/2021 | zahraničí
HSC 2000 Coburg oznámil před nadcházející sezónu příchod české posily. Přestože měl český reprezentant Dieudonné Mubenzem platnou ještě roční smlouvu v TV Hüttenberg, po vzájemné dohodě obou klubů nastoupí „Dido“ příští sezónu za tým Coburgu.
Reprezentant Mubenzem přestupuje do Coburgu

 

Příští sezónu odehraje Duieudonné Mubenzem v HSC 2000 Coburg. Přesto, že měl ještě rok hájit barvy Hüttenbergu a Coburg již také neplánoval angažmá nových posil, situace se změnila po náhlém zranění Jakoba Knauera a Coburg na pozici pravé spojky hledal kvalitní náhradu. „Najít v tuto chvíli dobrou alternativu není snadné. Jsem rádi, že se podařilo dohodnout s Hüttenbergem a v Didovi jsme našli silného a kvalitního hráče,“ řekl generální ředitel Coburgu Jan Gorr.

„Dida znám z české reprezentace. Je to házenkář s velmi dobrými rozhodovacími schopnostmi a střeleckým potenciálem. Navíc týmový hráč,“ řekl trenér týmu Alois Mráz.

Na nové angažmá se těší také Mubenzem. „Je to pro mě veliká příležitost, jsem za to velmi vděčný. Všechno se to seběhlo velmi rychle, ale už teď se opravdu těším na rok v Coburgu,“ vzkázal český reprezentant.

Coburgu, ve kterém působí kromě českého trenéra Mráze také reprezentant Štěpán Zeman a krajan Jan Kulhánek, patří v aktuální tabulce nejvyšší německé soutěže poslední příčka, tým se v prestižní soutěži již nezachrání a v příští sezóně nastoupí ve 2. bundeslize.