Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Odveta pro český výběr. V Brně muži vyhráli nad Rakušany 30:21

07/11/2021
Odveta vyšla českému týmu na výbornou. V hale Vodova v Brně oplatili Rakušanům porážku z úvodního přípravného duelu a vyhráli jednoznačně rozdílem devíti branek.

Stejně jako v pátek i v nedělní odvetě vyšel českému výběru dobře nástup do utkání. Češi se rychle ujali vedení 5:1 a i přesto, že se Rakušané postupně dotáhli až na rozdíl jediného gólu 10:9, držel domácí výběr o poločase vedení 14:11. Stínem úvodního poločasu bylo hned trojnásobné vyloučení Zemana hned v úvodní třicetiminutovce a druhou půli tak český pivot sledoval jen z tribuny.

I ve druhém poločase ale čeští házenkáři drželi taktovku utkání ve svých rukou. Patzel otevřel skóre druhé třicetiminutovky a český náskok se postupně navýšil až na sedm branek 21:14, když přesně mířili ještě Mubenzem, Reichl či Kašpárek. Dobrým výkonem navíc spoluhráče podpořil Mrkva a hůře si nevedl ani Šimon Mizera, který jej nahradil v brance v závěrečné čtvrthodině zápasu. Prezentoval se několika pěknými zákroky a i jeho zásluhou Češi drželi šestibrankové vedení. Závěrečné minuty už se odehrávaly v české režii, ve výborné atmosféře korunovali české na výsledku 30:21 vítězství Klíma s Mubeznemem.

Česká republika – Rakousko 30:21 (14:11)

Nejvíce branek: Reichl 6, Hrstka, Kašpárek, Klíma a V. Patzel všichni 4 - Weber, Frimmel, Bilyk a Lastro všichni 3, Wagner 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba ČR). Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 5:4. ČK: 28. Zeman (ČR).