Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Nečekaný hrdina! Šlágr pro Plzeň rozhodl 16letý Bláha. Úžasný zážitek, rozplývá se

20/11/2022 | soutěže
Nervozita žádná, počínal si jako starý mazák. Teprve 16letý Daniel Bláha dostal od o generaci staršího Stehlíka míč a pět sekund před koncem rozhodl o vítězství Plzně 37:36 nad doposud vedoucími Lovosicemi. Právě Talent totiž šel po duelu 14. kola do čela Chance Extraligy. Na oslavy ale neměla mladá spojka čas. Bláha se převlékl, přeběhl na vedlejší palubovku a už o hodinu později nastoupil k utkání ligy starších dorostenců.
Nečekaný hrdina! Šlágr pro Plzeň rozhodl 16letý Bláha. Úžasný zážitek, rozplývá se

 Poslední útok šlágru dvou týmů, které v první polovině základní části prohrály jen jednou, dostala k dispozici Plzeň. Kouč Petr Štochl sáhl 27 sekund před koncem k oddechovému času a narýsoval poslední akci. Tu rozhodl právě Bláha. „Timeout byl hodně zmatečný, pochytil jsem jen asi půlku,“ směje se. „Ale trenéři mi říkali, ať se toho nebojím a střílím, když na mě situace vyjde,“ popisuje.

A nakonec dostal prostor na levé spojce a dělovkou přes trojblok zamířil do bližšího horního rohu branky. „Snažil jsem se být co nejvíc v klidu. Kupodivu jsem i byl. Zkusil jsem vypálit a spadlo mi to do brány. Pomohlo mi, že už při rozcvičce se mi dařilo a v zápase už jsem pár gólů dal. Fakt jsem si věřil,“ přiznává po sedmibrankovém představení. Nikdo ze Západočechů se v utkání neprosadil víckrát. „Výhra je o to cennější, že jsem k ní mohl přispět,“ míní Bláha.

Při svém sedmém startu mezi muži tak už má životní zážitek. „Je to naprosto úžasné. Fakt si to užívám, nečekal jsem takovou atmosféru,“ oceňuje práci 820 diváků, přičemž dorazili i fanoušci ze severu Čech.

Na palubovce dostal Bláha hodně prostoru i kvůli rozsáhlé marodce v plzeňském týmu. Dlouhodobě chybí levá křídla Vinkelhöfer se Šafránkem, na jejich pozici tak alternoval ze střední spojky Říha. Za něj tak zaskakoval netradičně levák Jan Stehlík. A při nemoci levých spojek Nejdla se Škvařilem si tak pořádně zahrál i mladík Bláha. „Jsem rád, že jsem dostal takovou šanci,“ pochvaluje si.

Po skvělém výkonu a rozhodujícím gólu však zůstává nohama na zemi, ačkoliv už by se mohl cítit jako plnohodnotný člen A-týmu, „Asi to ještě chce chvíli času. Je přede mnou ještě spousta práce,“ uvědomuje si vysoká spojka.

Do zkušeného týmu ale Bláha zapadl rychle. „Měl jsem trochu obavy, ale kluci nás mladší hned vzali mezi sebe. Povídají si s námi, všechno je v pohodě. Radí mi především Honza Stehlík,“ poukazuje na 37letého matadora, toho nejzkušenějšího v týmu Talentu.

Výtečným představením v plzeňském áčku ale Bláhova šichta neskončila. Volno na zápas dorostu s Karvinou totiž nedostal. „Dám to. Pokusím se hrát co nejlépe,“ vykládal před utkáním, které začínalo už hodinu po konci šlágru s Lovosicemi. A talentovaný házenkář se znovu neztratil, k vítězství Západočechů 32:26 přispěl šesti trefami.