Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Národní tým U18 si zahraje MS v plážové házené! Ve skupině narazí na Řecko, Jordánsko a Španělsko

13/05/2022 | beachhandball
Skvělá zpráva! Česká chlapecká reprezentace do osmnácti let v plážové házené si zahraje mistrovství světa, šampionát se uskuteční mezi 14.-19. červnem 2022 v řeckém Herákleionu. Národní tým se na turnaj dostal díky souhře okolností, která začala vyloučením Ruska a skončila rozhodnutím Polska, jež odmítlo zelenou kartu. „Chceme moc poděkovat a smeknout před sponzory, kteří dokázali poskládat kompletní částku během několika málo dní. Všichni se na akci moc těšíme," říká předsedkyně Komise pro alternativní druhy házené Hana Kaczkowská.
Národní tým U18 si zahraje MS v plážové házené! Ve skupině narazí na Řecko, Jordánsko a Španělsko

Už si to datum můžeme napsat do kalendáře! Beach handball bude mít opravdu pořádně nabité léto, kromě pořádání evropského šampionátu obou kategorií U16 a kvalifikace na seniorské mistrovství Evropy mužů a žen 2023, se chlapecký výběr do osmnácti let zúčastní světového šampionátu v Řecku.

Akce to byla rychlá.

„Vlastně ještě teď nemohu uvěřit, že se v tak krátké době dalo vše zařídit a přihlásit. V pátek 6. května dorazila výzva od IHF. Zelenou kartu před námi odmítlo Polsko, pro nás šlo o obrovskou výzvu," popisovala Hana Kaczkowská. „Věděli jsme, že nemáme moc šancí, abychom při našem pořadatelství EURA a kvalifikace tým na Krétu dostaly, to se také po prvním jednání Exekutivy potvrdilo.“  

Následně se však ukázalo, že podporovatelé házené a její plážové formy se jen tak nevzdávají. „Dokázali zabrat, táhnout za jeden provaz a díky tomu si nenechat šanci na MS ujít. Musím za celý Český svaz házené moc poděkovat a smeknout před sponzory, kteří během tří dnů dokázali poskládat celou potřebnou částku na to, aby Češi už letos mohli bojovat na další mezinárodní akci," pokračovala předsedkyně Komise pro alternativní druhy házené. Národní tým tedy nečeká jen kvalifikační turnaj o postup na seniorské EURO 2023, ale ještě předtím šampionát U18, který si za loňskou reprezentaci na mistrovství Evropy v Bulharsku opravdu zaslouží. Tým trenérů Faráře a Hríba se umístil na krásném 9. místě, kdy smolně prohrál pouze dva zápasy s nejlepšími týmy Evropy – Španělskem a Francií, a to až po hrací době na nájezdy.  

„První krok máme tedy za sebou, tým je přihlášen a zajištěné je zároveň financování. Těžkou práci teď budou mít trenéři, kteří musí zajistit, aby na MS odjelo družstvo 10 hráčů a zároveň se v ten samý čas připravil zbytek týmu na účast v kvalifikaci o EURO 2023," vysvětluje Kaczkowská. V tuto chvíli probíhají také jednání mezi trenéry reprezentačních výběru indoor házené a plážové házené, následovat budou také jednání v klubech. „Chtěli bychom poskládat tým na MS z co nejvíce hráčů, kteří odehráli EURO v Bulharsku. Nebude to však snadný úkol, někteří z nich už se dostali do indoor reprezentačních výběrů.“

Trenéři mají každopádně připravené tři varianty vývoje a z jejich úst slyšíte pouze větu: „Popereme se s tím, MS se neodmítá a my se nechceme pouze zúčastnit, ale chceme ukázat, že pro nás plážovka není jen zábava. Chceme podat takový výkon, za který se nebudeme stydět!“  

Los základních skupin proběhl 13. května v místě konání akce. Národní tým se utká s domácím Řeckem, Španělskem a Jordánskem. Kompletní rozpis skupin naleznete níže:

A – Švédsko, Katar, USA, Írán
B – Brazílie, Togo, Francie, Chorvatsko
C – Španělsko, Jordánsko, Česko, Řecko
D – Ukrajina, Německo, Uruguay, Argentina

FOTO + FOTO TOP: Michal Krásný (Česká házená)