Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Písek čeká osmifinále Poháru EHF na Islandu: Nepřijely jsme si pro porážku, říká Hromádková

07/01/2022 | soutěže, zahraničí
Poslední mohykán. Písecké házenkářky se jako jediné české zástupkyně probily do osmifinále Poháru EHF, kde mají před sebou velkou výzvu. Po dlouhé cestě na Island vyzvou o víkendu dvakrát tamní IBV Vestmannaeyjar.
Písek čeká osmifinále Poháru EHF na Islandu: Nepřijely jsme si pro porážku, říká Hromádková

Sokol se dostal do osmifinále poháru přes pražskou Slavii a Grude z Bosny a Hercegoviny. V cestě mezi nejlepší osmičku stojí proti píseckým házenkářkám další náročný protivník – islandský Vestmannaeyjar, do karet nehraje Češkám dlouhá cesta.

„Hlavně na trajektu to bylo náročné, užily jsme si své," přiznala trenérka Kateřina Hromádková. „Soupeře máme celkem přečteného, viděly jsme několik jeho utkání. Předvádí severský styl házené: hodně se snaží hrát přes rychlé hráčky, má poměrně vysoký střed obrany a soupeřky celkově vypadají, že budou dost silově vybavené."

První utkání je v plánu od sobotních 16 hodin, odveta se hraje ve 14:00 o den později. „Rozhodně jsme nepřijely pro porážku a podívat se na krásy přírody. Rády bychom uspěly, očekávám poměrně vyrovnanou podívanou," předpokládá písecká trenérka.

„Oba zápasy a hlavně první z nich bude důležitý. Budeme si muset dát pozor na rychlou hru soupeře a v útoku si vážit míče, neodevzdávat ho zadarmo. Gólů z brejků by soupeř využil. Uvidíme, jak bude zápas vypadat," uzavírá Hromádková.

Osmifinále Poháru EHF:
8. ledna 2021 (16:00): Sokol Písek – IBV Vestmannaeyjar (hráno na Islandu)
9. ledna 2021 (14:00): IBV Vestmannaeyjar – Sokol Písek

TOP Foto: Facebook Písku