Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Poslední turnaj jihočeské „JONLy“ odtajnil absolutní vítěze

09/06/2021 | mládež, soutěže
Skončil čtvrtý turnaj „Jihočeské On-line ligy (JONLy)“, který uzavírá celý dvouměsíční turnajový seriál. Tento poslední turnaj ještě více zdramatizoval boj o celkové šampiony v obou kategoriích. Jak tedy poslední klání probíhalo a kdo jsou „Absolutní vítězové JONLy“?
Poslední turnaj jihočeské „JONLy“ odtajnil absolutní vítěze

 

V pondělí 31. května byl vyhlášen poslední čtvrtý turnaj Jihočeské ON-line Ligy, tzv. „JONLY“, ve kterém proti sobě na dálku soutěží družstva v kategoriích minižactva a mladšího žactva (obě kategorie jsou vyhlášeny jako smíšené pro chlapce i děvčata).

Do středy 2. června se do soutěže zaregistrovala 4 družstva mini a 5 družstev mladšího žactva. Stejný počet družstev pak ve stanoveném termínu, tj. do neděle 6. června 2021 do 20,00 hodin zaslal své poslední výsledky. A stejně jako minule už se jednalo výhradně o dámský souboj.

Na výkonech a vlastně i počtu účastníků však již bylo zřejmé, že s příchodem standartního tréninkového procesu a hlavně prvních „skutečných“ turnajů začal zájem o on-line soutěžení trochu ochabovat. Celkový počet účastníků, resp. účastnic, se tedy mírně snížil – čtvrtého turnaje JONLy se zúčastnilo již jen 92 dětí (34 v kategorii mini a 58 v kategorii mladšího žactva).

 

VYHODNOCENÍ KATEGORIE MINIŽACTVA:

Vítězem třetího turnaje JONLY v kategorii minižactva se podruhé za sebou stalo družstvo Házená Jindřichův Hradec, v těsném závěsu před týmem Písku a oběma družstvy z Milevska.

 

Pořadí JONLA-Turnaj č. 4 - mini:

1. Házená Jindřichův Hradec

2. TJ Sokol Písek

3. HC Milevsko „A“

4. HC Milevsko „B“

 

 

 

 

VYHODNOCENÍ KATEGORIE MLADŠÍHO ŽACTVA:

Na kategorii mladšího žactva bylo již více patrné ochladnutí zájmu o virtuální soutěže, protože právě tato věková skupina již absolvovala první turnaje. Nicméně hlavní favoriti i tak potvrdili své pozice. Jednoznačným vítězem posledního turnaje JONLY v kategorii mladší žactvo se opět stalo družstvo HC Milevsko, které tak výrazně posílilo v boji o celkové prvenství.

 

Pořadí JONLA-Turnaj č. 4 - mladší žactvo:

1. HC Milevsko

2. TJ Sokol Písek

3. TJ Lokomotiva České Budějovice

4. HBC Strakonice 1921

5. Házená Jindřichův Hradec

 

 

A jak tedy dopadl souboj o „Absolutního vítěze JONLA 2021“?

Ještě před samotným vyhodnocením je nutné si připomenout základní podmínku boje o titul „Absolutního vítěze JONLA 2021“. Pravidla jsou v tomto neúprosná – o titul absolutního vítěze mohou bojovat pouze ta družstva, která se zúčastnila všech 4 vyhlášených turnajů.

Toto pravidlo velmi ovlivnilo konečné pořadí zejména u kategorie MINI, kde družstvo Jindřichova Hradce sice velmi úspěšně finišovalo, ale s ohledem na fakt, že nepřihlásilo družstvo do úvodního turnaje, nemůže o titul usilovat. Tím se nám v kategorii MINI soutěž zúžila pouze na 2 týmy – HC Milevsko a TJ Sokol Písek, které dokázaly tuto základní podmínku splnit.

 

KONEČNE POŘADÍ – „ABSOLUTNÍ VÍTĚZ JONLA 2021“ – MINI:

1. TJ Sokol Písek

2. HC Milevsko

3.-4. Házená Jindřichův Hradec a TJ Jiskra Třeboň – neabsolvovali všechny turnaje

 

V kategorii mladšího žactva bylo vyhodnocení jednodušší. Většina družstev, jen s výjimkou TJ Jiskra Třeboň, absolvovala úspěšně celý seriál. Největší boj se nakonec odehrál mezi družstvy HC Milevsko a TJ Sokol Písek, zejména díky mohutnému finiši Milevska, které ovládlo poslední dva turnaje. Čísla ovšem nelžou a tak celkové vítězství nakonec přeci jen udržely hráčky TJ Sokol Písek!

 

KONEČNE POŘADÍ – „ABSOLUTNÍ VÍTĚZ JONLA 2021“ – MLADŠÍ ŽACTVO:

1. TJ Sokol Písek

2. HC Milevsko

3. HBC Strakonice 1921

4. TJ Lokomotiva České Budějovice

5. Házená Jindřichův Hradec

6. TJ Jiskra Třeboň – neabsolvovala všechny turnaje

 

Tímto posledním turnajem byla ukončena téměř dvouměsíční soutěž „Jihočeská ON-line LigA (JONLA)“, jejímž hlavním cílem bylo přitáhnout děti zpět na sportoviště a vrátit jim soutěživost, bojovnost a týmového ducha. Ve všech čtyřech turnajích předvedli soutěžící ohromné výkony, které není možné než obdivovat. Zejména pro kategorii nejmenších byly některé disciplíny skutečně velmi složité.

I když byl systém soutěže občas trochu náročný a kostrbatý (hlavně tedy pro trenéry), veříme, že nakonec jsme všichni dosáhli společného vítězství. Děti máme zpět a začínáme se konečně potkávat na házenkářských hřištích!

Závěrem jménem vyhlašovatele soutěže, tedy Jihočeského krajského svazu házené, děkuji všem za účast! Na ceny se absolutní vítězové i vítězové jednotlivých turnajů mohou těšit během měsíce června.

 

Za Jihočeský krajský svaz házené Eva Krausová, krajská manažerka

 

Veškeré informace k projektu i konkrétní výsledky jednotlivých družstev najdete v H-net / Dokumenty / Krajské svazy / JČSH / Mládež / Jihočeská ON-line LigA (JONLA).