Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Ve středu na házenou na Duklu a do Zubří

14/09/2021
První domácí zápas vyhlíží po úspěšné výpravě na Kypr házenkáři Zubří. V dohrávce 2. kola se střetnou s týmem Králova Pole, zatímco o hodinu později nastoupí na Dukle výběr Nového Veselí k předehrávce kola třetího. Zubří i Dukla totiž musí svůj extraligový program přizpůsobit rozpisu evropského poháru.
Ve středu na házenou na Duklu a do Zubří

 

Extraliga mužů - 2. kolo, dohrávka

st 15. 9. 18:00 HC ROBE ZUBŘÍ - SKKP HANDBALL BRNO

Extraliga muž - 3. kolo, předehrávka

st 15. 9. 19:00 HC DUKLA PRAHA - TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ

 

Nové Veselí má program našlapaný, zatím ale stejně tak i úspěšný. Vyhrálo v Plzni a pak i v prvním domácím duelu proti Kopřivnici. Teď míří do Prahy, kde Dukla už nutně bude chtít bodovat. Vždyť ještě neurvala ani bod. „V rychlém sledu nás čeká další náročná zápasová prověrka. Dukla Praha sice vstoupila do aktuální sezóny dvěma prohrami, ale to absolutně nic neznamená. V jejím týmu se ukrývá množství talentu, který v kombinaci se zkušeností hráčů jako Petržala, Hlinka, Šustek, Zelenka či Sviták představuje velké nebezpečí pro jakéhokoliv soupeře,“ krotí vysoká očekávání trenér Nového Veselí Peter Kostka. „Toužíme v Praze uspět a potvrdit výbornou formu z úvodu ročníku. Základem úspěchu bude zlepšit obrannou hru a především snížit počet inkasovaných branek. Předpokládáme, že domácí tým na nás vyběhne a bude chtít každému dokázat, že s ním třeba počítat i v této sezóně. My se však díváme hlavně na náš výkon. Ještě jsme nic nedokázali a v oblacích určitě nelétáme. Chceme se stále zlepšovat a poctivou prací sbírat do ligové tabulky důležité body, které potřebujeme ke splnění našeho základního předsezónního cíle."

To trenér domácí Dukly Michal Tonar chce po hráčích hlavně přidat šťávu do neslaného - nemastného výkonu, který tým předvedl v Karviné. „V tomto týdnu máme opravdu nabitý program. Po slabém výkonu v Karviné určitě chceme ve středu proti Veselí zabojovat o první letošní body. Veselí má ve srovnání s námi velmi dobrý vstup do sezóny a zápas od zápasu se zlepšují. Musíme se tedy dobře připravit na těžký zápas,“ ví Tonar.

Podobně vidí dobře rozjetého protivníka i házenkáři v Brně. „Zubří má za sebou skvělý vstup do soutěžního ročníku. Podařilo se mu vyhrát nejen na Kypru, ale i v Praze, když zdolalo Duklu. I to ukazuje, že nás čeká těžký soupeř a jeden z adeptů na medaile, který se navíc bude opírat o tradičně bouřlivé domácí fanoušky. My jsme posíleni důležitou výhrou v prvním kole, když se nám podařilo přehrát Jičín, a proto odjíždíme do Zubří v dobré náladě a bojovně naladění,“ popisuje trenér Brna Pavel Hladík. Kvality Valachů nepodceňuje. „Zubří je velmi dobře organizovaný tým, ale pokud se nám podaří zahrát na hranici našich možností můžeme uspět a odvézt si z horké valašské půdy dva body. Pro mě osobně se jedná o mimořádný zápas, jelikož Zubří vede nově Peter David, proti kterému budu mít možnost poprvé vést tým v mistrovském zápase. Peter je můj velký kamarád a mentor, který mě zhruba před deseti lety nasměřoval do velké házené, když jsem měl možnost být u něj na stáži v týmu TV Groswallstadt, který vedl v Bundeslize. Právě tyto zkušenosti a poznatky mě ukázaly, jak pracovat na nejvyšší úrovni, a jak přemýšlet o házené jako profisportu. S nadsázkou se dá říct, že žák poprvé nastoupí proti svému učiteli,“ usmívá se nad perličkou trenér Hladík.

 

 

Že se se Zubřany musí počítat ví i Bohumil Pšenica: „Od zápasu v Zubří očekávám těžké, bojovné a zároveň vyrovnané utkání ve výborné atmosféře. Zubří má mladý tým doplněný o zkušené hráče a už v loňském play-off ukázali, že se během sezóny zvedli, což potvrdili i v prvním kole výhrou na Dukle. Určitě se ale chceme porvat o vítězství.“

Ovšem je zjevné, že respekt je oboustranný. „Brno bych označil za černého koně soutěže. Myslím, že je mančaft dobře složený, má obrovskou kvalitu, letos se bude pohybovat úplně v jiných vodách. V týmu je dost zahraničních hráčů, kteří zde v Česku už mají něco odehráno,“ shrnuje kvality protivníka trenér Zubří Peter Dávid a věří, že jeho svěřencům nedojdou i přes náročné poslední dny síly: „Máme velice složitý program, ale snad si s tím poradíme, je důležité udržet koncentraci. Hlavně musíme uhlídat souhru s pivotem. Těšíme se na první domácí zápas, hlavně na diváky, pauza byla dlouhá. Snad zažijeme pořádné domácí peklo.“

A hráči v zuberské kabině věří ve vítězství. „Brno je velice nevyzpytatelný soupeř. V prvním kole předvedlo svou sílu - vysoký počet vstřelených branek, to ukazuje na kvalitní útok a střelbu. Pokud však dodržíme všechny pokyny a budeme se rvát o každý balón, doufám, že předvedeme to nejlepší co v nás je a potěšíme naše fanoušky tak jako na Dukle,” řekl k vyhlídkám na středeční utkání zuberský brankář Milan Malina.