Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Šlágr extraligy je tady. Souboj dvou vedoucích týmů tabulky sledujte živě na ČT Sport

22/02/2021
Házenkáři Karviné vedou tabulku extraligových týmů, o tři body za nimi se tlačí plzeňský Talent a teď dojde na přímý střet těchto posledních mistrů nejvyšší české soutěže. Sledovat jej můžete živě v přímém přenosu na ČT Sport.
Šlágr extraligy je tady. Souboj dvou vedoucích týmů tabulky sledujte živě na ČT Sport

 

STRABAG Rail Extraliga - 19. kolo

23. 2. 2021 20:15 HCB Karviná - TALENT Tým Plzeňského kraje

 

Play-off se blíží mílovými kroky, Karviné i Plzni zbývá do konce základní části odehrát pět utkání a tím bezprostředně prvním v řadě je právě jejich vzájemný souboj, střetnutí prvního a druhého týmu průběžné tabulky. Hraje se o lepší výchozí pozici i psychickou vzpruhu a sebevědomí před play-off.

A toho si je Michal Brůna, trenér domácí Karviné, dobře vědom. „Víme, že je to pro nás vrchol základní části. Pokud se nám povede doma vyhrát, už ani případná naše prohra v Plzni nebude muset Plzni stačit k tomu, aby nás přeskočila v tabulce a začínala tak play off z prvního místa,“ vypočítává možné varianty Brůna. Ale samozřejmě nic ještě nebude rozhodnuto a karty nebudou definitivně rozdány. „Pořád se však může čelo tabulky ještě zamíchat. Nikdo nemá nic jisté. My se teď soustředíme hlavně na tento zápas, který může hodně napovědět k pořadí v tabulce po základní části.“

Karviná v letošním kalendářním roce sbírá bod za bodem, žádný ještě neztratila a celkově v sezóně prohrála jen dvakrát, Plzeň má na kontě o porážku více, navíc také jednu remízu. To činí onen tříbodový rozdíl mezi oběma týmy. „Karviná si zaslouží respekt, hlavně po Vánocích má velmi dobré výsledky. Nicméně my se na i připravíme jako na každého jiného soupeře,“ vzkazuje do Karviné s respektem trenér Plzně Petr Štochl. Dobře ví, že útok týmu se opírá o dva kvalitní reprezentanty. „Hra jejich spojek Patzela se Solákem plus spolupráce s pivotem bude stěžejní pro útok. Pokud jde o defenzivu, víme, jakým způsobem brání, připravíme se na to, ale nebudu prozrazovat jak. Na hře Karviné je zřejmý rukopis trenéra Brůny, který do toho promlouval a organizoval hru už jako hráč, ale teď má na to více času. Tým si delší dobu připravuje ke svému obrazu, prohloubily se dovednosti mužstva. Karviné se povedlo velmi dobře zapracovat Vojtu Patzela, jehož příchodem má Karviná větší agresivitu,“ přiblížil hlavní kvality soupeře Štochl.

 

 

Prodloužit domácí neporazitelnost a zapsat veledůležité body. To je hlavním cílem domácích podle karvinského pivota Jana Užeka. „Čeká nás nejdůležitější utkání základní části, všichni se těšíme a jsme rádi, že skoro po měsíci máme delší čas na přípravu na zápas. Věřím, že se připravíme dobře. Chceme potvrdit domácí neporazitelnost, a pokračovat na vítězné vlně. Jen je škoda, že takový zápas bude bez diváků, tak aspoň, že bude v přímém přenosu v TV,“ zve fanoušky Užek.

Ondřej Šafránek, křídlo, Talentu ale kontruje s tím, že Západočeši neskládají zbraně a o to, aby se na protivníka dotáhli, pořádně zabojují. „Karviná je v tabulce před námi, má výrazné individuality, čeká nás těžký zápas. Jedeme tam nabuzeni, zkusit získat dva body. Soupeř má velmi kvalitní, komplexní mančaft. Ale to mi taky a možná ještě širší. Musíme do toho jít s maximálním nasazením a koncentrací. Přichází jedna z klíčových fází sezony, takže do každého zápasu jdeme s cílem urvat dva body,“ slibuje za Plzeňské Šafránek.