Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Víkend v MOL lize: přímý souboj o titul a start play out

30/04/2021
Základní část MOL ligy ještě není dohrána, přesto se čtveřice českých týmů už v sobotu utká v prvním kole národního play out. To nejdůležitější se ale o víkendu odehraje v Michalovcích. Tam se Most s domácí Iuventou utká o konečné vítězství v česko-slovenské soutěži házenkářek.
Víkend v MOL lize: přímý souboj o titul a start play out

 

MOL liga - dohrávky

1. 5. 2021 17:30 IUVENTA MICHALOVCE - DHK BANÍK MOST

1. 5. 2021 15:00 ŠŠK PREŠOV - HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA

 

Play out - Česká republika

1. 5. 2021 15:00 SOKOL PÍSEK - DHC PLZEŇ

1. 5. 2021 17:00 HANDBALL PSG ZLÍN - HK HODONÍN

 

Před zápasem v Michalovcích se Černí andělé uchýlili na několik dní do Luhačovic. Ve čtvrtek totiž odehráli svůj zápas proti Olomouci a místo návratu a dlouhého cestování přes Českou i Slovenskou republiku pak zvolil tým minisoustředění s regenerací v moravských lázních. „V pátek ráno si trochu přispíme, dopoledne věnujeme spíše regeneraci, před obědem stihneme video přípravu a odpoledne máme v plánu standardní trénink, do kterého už by se měla zapojit i Jana Šustková. Všechno už pak budeme směřovat k sobotnímu střetnutí na Slovensku,“ řekl po utkání v Olomouci trenér Mostu Jiří Tancoš.

Sobotní utkání dvou nejúspěšnějších týmů z obou zemí totiž bude opravdovým vrcholem celého letošního ročníku ženské interligy. Jedná se totiž o přímý souboj o konečné vítězství.

 

Play out je tady

Česká čtveřice pro play out rozehraje své duely již o víkendu. I tak už mají za sebou některé týmy delší přestávku, a tak už vyhlíží opětovný start soutěžních duelů. „Uvidíme, jak se na nás promítne herní výpadek. Přeci jenom 3 týdny bez zápasu asi budou vidět. Doplnili jsme kondici a zacelili všechny šrámy, takže na utkání jedeme kompletní a chceme se zdravě poprat o výsledek. Snad jsme se i poučili z posledního utkání ve Zlíně, kdy jsme si nechali vítězství utéct mezi prsty,“ říká před sobotním zápasem se Zlínem trenér Hodonína Antonín Střelec.

Zlín svůj poslední zápas odehrál v sobotu proti Michalovcům a odešel z něj vysoko poražen. V samotném play out se ale drží na špičce s příjemným náskokem a poslední příčky se tak příliš obávat nemusí. „Pozice nám dává klid. Každopádně chceme pozici pátého celku v tuzemsku určitě udržet,“ slibuje před play out trenér Zlína Marek Kolář.

V sobotu se poměří i druhá play out dvojice. Do Písku míří DHC Plzeň. „Rozehráváme teď vlastně novou soutěž, alespoň my jsme si to takto nastavili. A chceme alespoň v ní pomýšlet na nejvyšší příčky. Konec sezóny v MOL lize nám nevyšel úplně podle představ, proto bychom si rádi hlavně napravili reputaci a odehráli kvalitní utkání. Hraje se pořád bez diváků, přesto věřím, že budou mít utkání opět náboj,“ těší se na novou soutěžní kapitolu trenérka Písku Kateřina Hromádková.

„S Plzní se známe opravdu dobře, je to náš častý soupeř. Její hra je založená hlavně na práci spojek s rychlou dohrávkou. Navíc v zimě posílila o některé hráčky Kynžvartu, takže budou mít určitě také vysoké ambice. Nedají nám nic zadarmo,“ ví Hromádková.

Podobně to vidí i v Plzni. „Začíná nám nová soutěž, kde už jde o hodně v každém zápase. Nesmíme si dovolit dělat tolik chyb, jako doposud. Měli jsme dost prostoru na doplnění kondice a pevně věřím, že se to projeví v následujících utkáních. Cítím z týmu odhodlání a přesvědčení tuhle minisoutěž zvládnout,“ hlásí před play out i trenér Plzně Richard Řezáč.

„V Písku jsme odehráli poměrně kvalitní utkání, bohužel jsme úplně vyhořeli v koncovce. Od té doby jsme odehráli spoustu zápasů a určitě jsme se posunuli. Písek bude určitě předvádět dynamickou házenou podpořenou dobrým rychlým útokem. Jsem ale optimista a děvčatům věřím, že se s tím dokážeme vypořádat a budeme vyrovnaným soupeřem. Důležitá bude momentální forma a vůle po vítězství. Do zápasu jdeme s čistou hlavou, budeme se koncentrovat na naši hru a cílem bude jakýkoliv bodový zisk,“ dodává Řezáč.

„Ze základní části si máme co odnést. Odehrály jsme zápasy, ve kterých jsme ukázaly, že máme co nabídnout a jsme schopné hrát pěknou házenou. Bohužel, stejně tak byly zápasy, kdy nám nesedlo vůbec nic a vlastními chybami jsme se srážely hodně dolů,“ nastínila svůj pohled na herní projev svého týmu kapitánka DHC, Linda Galušková.

„Osobně si myslím, že to nejlepší, co v nás je, jsme stále ještě neukázaly. Doufám, v play out se nám to konečně povede. Jdeme do toho s jasným cílem. Víme, co chceme hrát, na co se musíme soustředit. Každý zápas bude boj, do kterého chceme jít na 100 procent,“ dodává Galušková.